II niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021r.

02/01/2021 21:25

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na Nowy Rok i dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Spytków i Mrozów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszłą niedzielę, bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Cencelewiczów i Popisów.

2. Pięć Rodzin złożyło ofiarę na ułożenie kostki na cmentarzu, Bóg zapłać, dziękuję również za ofiary na tace, szczególnie tę świąteczną, i te, które wpływają na konto parafialne oraz które składacie z okazji Wizyty Duszpasterskiej.

3. W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze jak w niedzielę o 8, 10, 12 i 16. Jest to święto nakazane dlatego obowiązuje nas uczestnictwo we mszy Świętej. Na każdej mszy poświęcenie kredy i kadzidła. W związku z pandemią, w tym roku, nie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Taca tego dnia przeznaczona jest na misje.

4. Trwa Wizyta Duszpasterska, w tym roku wyjątkowa, bo w warunkach epidemii. Dziękuję za bardzo miłe przyjęcie i spotkania. Jeśli, ktoś mnie nie przyjmie w tym roku, ja to oczywiście rozumiem, proszę nie mieć wyrzutów sumienia.

5. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

4 stycznia poniedziałek od 10.00 Janików od nr 49 do nr 70
5 stycznia wtorek od 9.00 Janików od nr 71  do 85 A
7 stycznia czwartek od 9.00 Janików od 86 do 103
8 stycznia piątek Od 9.00 – Ruda                                  Od 15.00 – Janików – droga do Bakomy
9 stycznia sobota od 9.00 Janików Folwark                          Psary
11 stycznia poniedziałek Od 9.00 – Janików – Domy po Jednostce                                          Od 12.00 – Janików ul. Kozienicka

6. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego Ojcowskich darów i opieki Waszych świętych Patronów.