II niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021r.

28/02/2021 12:40

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Górników, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie rodziny Państwa Popisów i Kutyłów.

2. W czwartek, 4 marca, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali św. Kazimierza. Jest On Patronem naszej Diecezji i miasta Radomia, w którym mieszkał przez dwa lata. Główna Msza święta w Bazylice św. Kazimierza o 11:00.

3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa, godz. 17:00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15:15. Czy to osobiście czy uczestnicząc przez Internet.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek miesiąca, Msza o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, o godz. 17:00, na którą zapraszam ministrantów i scholanki na czele z Panem Tomkiem. Pierwszy piątek miesiąca, do chorych pójdę o godz. 9:00, spowiedź pierwszo – piątkowa wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30, Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17:45. Pierwsza sobota, msza dla K. Ż. R. o godz. 17:00.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim oraz o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn.

6. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskich darów oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień.