II niedziela zwykła – 17 stycznia 2021r.

16/01/2021 23:26

1. Bardzo proszę o posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę rodziny Państwa Majdaków i Mazurów.

2. Pięć Rodzin złożyło ofiarę na ułożenie kostki na cmentarzu, Bóg zapłać, dziękuję również za ofiary na tace i te, które wpływają na konto parafialne oraz które składacie z okazji Wizyty Duszpasterskiej.

3. Jutro, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej bardzo ważnej intencji, w której modlił się sam Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy :”Aby wszyscy stanowili jedno…”.

4. Wizyta Duszpasterska została przerwana z powodu mojego pozytywnego testu na covid-19.  Zastanowimy się co z nią dalej zrobić. Jeśli mieszkańcy Śmietanek mają propozycje, to bardzo proszę zadzwonić, do mnie czy do Pani Sołtys i tą sprawę przedyskutować.  Za tydzień, mam nadzieję,  będę już ozdrowieńcem.

5. W związku z tym, że wyszedł mi pozytywny wynik testu na korona wirusa, chciałem po pierwsze : przeprosić Wszystkich,  których mogłem narazić na zakażenie, oczywiście zupełnie nie świadomie, bo gdyby nie testy nauczycieli to bym o tym nie wiedział. Jeśli ktoś poniósł z tego tytułu jakieś szkody duchowe, emocjonalne to bardzo przepraszam i wspieram Was w modlitwie. Jeśli ktoś poniósł z tego względu jakieś koszty, to ja oczywiście je zwrócę z własnych oszczędności. Po drugie ogromnie dziękuję,  Wszystkim,  którzy wpierają mnie w tych dniach, modlitwą, dobrym słowem, dziękuję za każdy telefon, ale i tym, którzy nie dzwonią a pamiętają, dziękuję za gotowość do pomocy i tą realną pomoc, by przetrwać ten czas. Jeszcze raz bardzo bardzo DZIĘKUJĘ !!!!

6. Nasz ks. Darek ma korona wirusa i jest w szpitalu w Radomiu. Wspierajcie Go, bardzo proszę, modlitwą i pamięcią. Bo chorobę przechodzi dość ciężko.

7. W przyszłą niedzielę zbiórką do puszek wesprzemy bardzo ciężko chorego Kazika. Ma on 3 lata i wykryto u Niego guza pnia mózgu. Potrzebne jest bardzo szybkie i kosztowne leczenie. Już dziś Wam dziękuję za pomoc.

8. W tym tygodniu,  do piątku, mam nadzieję, że nic się nie wydarzy, msze będą odprawiane bez udziały wiernych, codziennie o godz. 17.00. Zapraszam  do udziału przez Internet.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog., Jego ojcowskich darów oraz opieki Waszych świętych Patronów.