III niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021r.

17/04/2021 22:10

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Michalskich, Ceglarzów i Wysockich, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Ludwigów, Zawodników i Furgów.

2. Dziś rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny. Dlatego dziś przed każdą mszą świętą będziemy wsłuchiwali się w słowa Ewangelii wg św. Marka, w nie powtarzalnej wersji Biblii Superprodukcji. Z tej okazji w piątek na godz. 18:00 przyjedzie do naszej parafii prof. Jacek Kucharski, Moderator Diecezjalny Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II. Po mszy, ok. godz. 18:30, będzie spotkanie multimedialne, z niezwykłym pokazem o św. Józefie, opartym na Piśmie Świętym. Zapraszam do udziału w tym wieczorze, szczególnie członków Kręgu Biblijnego, jak również innych, jeśli nie osobiście to przez Internet. Na pewno będzie warto posłuchać ks. Profesora i poznać życie św. Józefa.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali św. Wojciecha, Głównego patrona Polski, pierwszego misjonarza, który został zamordowany, podczas Eucharystii, przez pogan w okolicach Elbląga. Ciało Jego wykupił książę Bolesław Chrobry za tyle złota i srebra ile ważyło, choć szale przeciążył jeden grosz, ubogiej chrześcijańskiej wdowy, która pragnęła, aby ciało świętego znalazło się w rękach chrześcijan. Pochowany jest w Gnieźnie. Pierwszym pielgrzymem był Jego przyjaciel, wówczas też przyjaciel polaków cesarz Niemiec Otton III. Dlatego, że to jest Uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Tego dnia również wspominamy św. Jerzego, patrona harcerzy, żołnierzy, wędrowców, kowali, bednarzy, jak również i rolników.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. o projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID – 19, piszą, że powikłania pozostaną z nami na lata i dlatego musimy z nimi walczyć, ale jak ?, to wszystko w Gościu.

6. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitych i nieustannych Bożych darów, Jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów.