IV niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021r.

24/04/2021 21:28

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Ludwigów i Zawodników, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Pyców i Łubianków.

2. Dziękuje tym, którzy wczoraj pomagali przy porządkowaniu trawnika wokół kościoła. A byli to Panowie: Mirek Traczyk, Sławomir Jasek, Kamil Ceglarz, Marcin Karaś, Daniel Jastrzębski, Andrzej Węsek, Bogdan Stawarz, Sebastian Lenarczyk. Dziękując bardzo proszę na przyszłość o pomoc.

3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę, które przekażemy na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, w którym obecnie studiuje tylko 35 alumnów. Polecam sprawę powołań, z naszej diecezji ale i z naszej parafii, Waszym osobistym modlitwom.

4. Dziś o godz. 15:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracji, do której zachęcam.

5. W sobotę, 1 maja, rozpoczynamy Nabożeństwa majowe, które będą odprawiane na tygodniu o godz. 17:30 a niedzielę o 15:30. Przy tej okazji bardzo proszę o zadbanie, przystrojenie przydrożnych Krzyży i Kapliczek, które znajdują się na terenie naszej parafii. Zachęcam również do tego, by gromadzić się przy nich i również odmawiać w maju Litanie Loretańską do Matki Bożej.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko korona wirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych. A w Małym Gościu Niedzielnym wyjątkowy obraz ze św. Józefem oraz modlitwą za Jego wstawiennictwem.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najlepsze i najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów.