Niedziela Palmowa – 28 marca 2021r.

27/03/2021 21:30

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Krawczyków i Wojciechowskich, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny z ul. Herbacianej Państwa Lenarczyków, Laśkiewiczów i Kopyckich. Bardzo proszę o przygotowanie kościoła już na Triduum Paschalne, w środę wieczorem.

2. Bardzo dziękuję za obfite ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorące Bóg zapłać.

3. Wiemy, że od wczoraj obowiązują nowe przepisy sanitarne związane z Covid-19, w naszym kościele może przebywać tylko 8 osób. Na zewnątrz takich limitów nie ma, tylko obowiązuje dystans społeczny. Bardzo prosimy, stosować się do powyższych zaleceń. W związku z tym w święta będzie jeszcze dodatkowa msza o 13:00, na której będą udzielane chrzty.

4. Do chorych pojadę w środę o 9;00, a do pierwszo piątkowych w Wielki Piątek o godz. 9:00

5. Rozpoczęliśmy najważniejszy Tydzień w ciągu roku, w którym będziemy przeżywali Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, jest on naprawdę Wielki, wielkością i dziełem Chrystusa, i wyjątkowy sytuacją, w której się obecnie znajdujemy.

Porządek nabożeństw, w naszym kościele, będzie następujący :

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 17:00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. Ciemnicy. Zachęcamy do indywidualnej adoracji – Kościół będzie otwarty do godz. 22:00

Wielki Piątek – Kościół będzie otwarty od 7:00.

–    godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,

–    godz. 17:00 – Droga Krzyżowa,

–    godz. 17:30 – Nabożeństwo Wielkopiątkowe, na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. O godz. 20:30 Różaniec. Zapraszam do udziału przez Internet.

Kościół będzie otwarty do godz. 24:00 – zachęcamy do osobistej adoracji.

Wielka Sobota – Kościół otwarty od godz. 7:00.

Poświęcenie pokarmów odbędzie na zewnątrz kościoła. Aby nie było tłoku na parkingu i możliwość adoracji Grobu Pańskiego po poświęceniu, dlatego odbędzie się ono o godz. 9:00, 9:30 i 10:00. Na Śmietankach poświęcenie pokarmów będzie na boisku o godz. 10:30. Zgodne z zaleceniami proszę zachować dystans społeczny i być w maseczce.

Następnie:

–    godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,

godz. 19:00 – Wigilia Paschalna.

Kościół otwarty będzie do godz. 22:00 – zachęcamy do adoracji

Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godz. 6:00.

następnie msze o godz. 10:00, 12:00, 13:00 i 16:00.

Poniedziałek Wielkanocny – msze jak w każdą niedzielę.

We wszystkich nabożeństwach możemy uczestniczyć przez Internet

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. na temat sensu bólu i cierpienia człowieka, oraz ich zbawczego wymiaru, jak również rozważamy tajemnice poszczególnych dni Triduum Paschalnego. W Małym Gościu Niedzielnym ziarenka owsa do wsiana na Wielkanoc.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najlepsze życzenia, obfitych Bożych darów, Jego Ojcowskiej miłości, oraz opieki Waszych świętych Patronów.