Niedziela Zmartwychwstania – 4 kwietnia 2021r.

04/04/2021 23:01

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne rodzinom Państwa Lenarczyków, Laśkiewiczów i Kopyckicg oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą niedzielę bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Jastrzębskich, Gugałów i Lenarczyków.

2. Bardzo gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali dekorację na Triduum Paschalne, za sam wyjątkowy pomysł, piękne wykonanie i wystrojenie kościoła. Bóg zapłać.

3. Dziękuję również tym, dzięki którym mogliśmy przeżyć Liturgię Triduum Paschalnego: Panu  Organiście i naszej wspaniałej Scholii, za śpiew i muzykę, naszym dzielnym i wytrwałym ministrantom, za obecność, od Niedzieli Palmowej aż do dziś, oraz za wzorową liturgię. Jesteśmy z ks. Darkiem z dumni. Wszystkim bardzo gorąco dziękuję. Nagroda będzie gdy otworzą pizzerie i będziemy mogli się spotkać. Bo Castel Gandolfo już otwarte.

4. Dziękuję za wszelką życzliwość wobec parafii, nas kapłanów i za ofiary które składacie, oraz za te, które wpłacacie na konto parafialne. Bardzo dziękuję.

5. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Czyli osiem dni, które wspominają dzień Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego względu w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma postu.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 i popołudniu o godz. 16.00.

7. Oktawę zakończymy za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O to, aby ją ogłosić Niedzielą Miłosierdzia, prosił Pan Jezus św. Faustynę. Dlatego tego dnia o godz. 15.00 Koronka do Bożego  Miłosierdzia, do godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego  wysłuchamy fragmentów Dzienniczka św. Faustyny.

8. Tego dnia, czyli 11 kwietnia, na godz. 18.00 zapraszamy do par. św. Krzyża w Kozienicach na Męski Różaniec w intencji Rodzin i ustania pandemii. Szczególne zaproszenie kierujemy do  mężczyzn.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim wszystko o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. 10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najlepsze życzenia obfitych Bożych darów, Jego ojcowskiego błogosławieństwa oraz opieki Waszych świętych Patronów.