Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – 24 maja 2020r.

23/05/2020 21:27

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Paduchów, Ceglarzów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą  bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Krakowiaków, Bombów i Jasków.

2. Dziękuję za ofiary składane na tacę i te które wpłacacie na konto parafialne, w tym trudnym czasie. Bóg zapłać.Codziennie o 17.30 Nabożeństwo Majowe. W niedzielę o godz. 15.30. Ostatni tydzień, zapraszam bardzo gorąco na to piękne nabożeństwo.

3. We wtorek, 26 maja, Dzień Matki. W intencji naszych kochanych Matek będziemy się modlili na Nabożeństwie Majowym oraz na mszy o godz. 17.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na godz. 00 na specjalny Różaniec w intencji Mam, z piękną oprawą muzyczną i rozważaniami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

4. Dziękuję dzieciom i młodzieży za wzięcie udziału w konkursie o św. Janie Pawle II, wpłynęło kilkanaście prac plastycznych i dwa wiersze. Głosowanie konkursowe na fb parafialnym do piątku.

5. Ogłoszenie i prośba ks. Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego :

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu

W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10.00, w katedrze radomskiej,
5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie jest Niedziela Dobrego Pasterza. W tym roku wypadła ona 3 maja i z powodu epidemii nie miała charakteru do jakiego przywykliśmy. Alumni nie pojechali, jak co roku, do poszczególnych parafii, aby dzielić się darem powołania. Również taca seminaryjna, tradycyjnie przeznaczona w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, została przesunięta na późniejszy termin. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary, i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów.

Rektor Ks. Jarosław Wojtkun

5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej, oraz jakie znaki poprzedzą koniec świata.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia, szczególnie naszym Mamom, bukiet najpiękniejszych życzeń zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask i darów oraz opieki Waszych świętych Patronów.