Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020r.

31/10/2020 21:58

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Baryłków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Traczyków i Kurasiewiczów.

2. Pięć Rodzin złożyło ofiarę na kostkę, która będzie położona na cmentarzu. Gorące Bóg zapłać. W tym tygodniu zaczynamy. Również bardzo dziękuję za ofiary złożone z okazji wypominek rocznych, półrocznych i jednorazowych. Bóg zapłać.

3. Dziś o godz. 18.00, w całej Polsce organizowany jest Różaniec bez granic, w intencje naszej Ojczyzny. Zapraszam również do udziału w tej pięknej modlitwie w naszej parafii, czy to osobiście w kościele czy przez Internet.

4. Od jutra przechodzimy na czas zimowy, czyli msza wieczorowa o godz. 17.00.

5. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli Ks. Biskupa Henryka. Ta wizyta związana jest z Wizytacją Kanoniczną.  Biskup Ordynariusz pragnie odwiedzić naszą parafię w warunkach jakich się obecnie znajdujemy,  tyle osób ile nas będzie i ile może być w świątyni. Zapraszam kto może, pozostałych do uczestnictwa przez kamerkę.

6. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00, Msza Święta za mieszkańców Janikowa pomordowanych przez Niemców 1943 roku. Natomiast o godz. 00 Msza Święta za zmarłych z roku zaduszkowego – od ubiegłego listopada. Zapraszam przedstawicieli rodzin zmarłych a pozostałych do uczestnictwa przez ekran.

7. Z tego względu, że cmentarze zostały zamknięte, do jutra włącznie, zachęcam do modlitwy w domach za naszych bliskich zmarłych. Zapraszam na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, dziś o godz. 15.30, a na tygodniu o godz. 16.30. Tą modlitwą, oraz w tych dniach duchowym nawiedzeniem cmentarza, możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Taką modlitwę możemy ofiarować za zmarłych przez cały listopad, zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej.

8. Jutro Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze w naszym kościele o godz. 00, 17.00 i 17.30, na każdej mszy udamy się w duchową pielgrzymkę na cmentarz. Zapraszam do udziału również przez kamerkę internetową.

9. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek miesiąca, Msza o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, o godz. 17.00, na którą zapraszam ministrantów i scholanki na czele z Panem Tomkiem. Zapraszamy również chłopców z klasy IV do ministrantów.  Pierwszy piątek miesiąca, do chorych pójdę o godz. 9.00, spowiedź pierwszo – piątkowa wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz.  00. Pierwsza sobota, msza dla K. Ż. R. o godz. 17.00.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach czyśćcowych, którym tylko my możemy pomóc naszą modlitwą, oraz o księdzu, który przetrwał dwuletnią niewolę u dżihadystów dzięki modlitwie różańcowej.

11. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błogosławieństwa, wszelkich potrzebnych łask i darów, oraz opieki Waszych świętych Patronów, a dziś opieki Wszystkich Świętych na nas wszystkich.