Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020r.

30/05/2020 21:21

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Krakowiaków, Bombów i Jasków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą  bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Lenarcików, Wasińskich i Sadurów.

2. Dziękuję za wszelkie ofiary na kościół, które wpływały podczas ograniczenia wiernych w kościele. Bóg zapłać.

3. W związku z tym, że nie ma już ograniczeń wiernych w kościołach, ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji zniósł dyspensę od uczestnictwa we mszy św. Cały komunikat znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Powracamy do uczestnictwa w kościele na mszy świętej.

4. W środę, 10 czerwca, o godz. 18.00, ks. Biskup Henryk Tomasik udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy VIII naszej szkoły. Dlatego we wtorek, 2 czerwca, o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Natomiast w niedzielę, 21 czerwca, o godz. 10.00, będzie Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klasy IV.

6. Jutro rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie o 17.40, będziemy śpiewać Litanie do Najświętszego Seca Jezusowego. Zapraszam bardzo gorąco na to nabożeństwo czerwcowe.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy Pierwszy czwartek miesiąca, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii o godz. 18.00. Zapraszam na tę mszę wszystkich ministrantów i naszą scholę na czele z Panem Tomkiem. Pierwszy piątek miesiąca – do chorych pójdę o godz. 9.00 Zachęcam, aby zgłaszać chorych, którzy by chcieli przyjmować komunię i odprawić pierwsze piątki miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.45. Pierwsza sobota miesiąca. Msza dla Kółek Żywego Różańca o godz. 18.00.

8. Konkurs plastyczno – poetycki o św. Janie Pawle II rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 20 dzieci zrobiły piękne plakaty i wpłynęły dwa bardzo ładne wiersze. Obrazy i wiersze obejrzało ponad 16 tys. fejsbukowiczów. To oni głosowali. Nagrody i dyplomy wręczymy za tydzień w niedzielę na mszy o godz. 10.00. dla wszystkich będzie coś miłego, a dla zwycięzców szczególnie. A są nimi w kat. I od przedszkola do kl. III : I miejsce Kaja Jachimiak ( 337 ), II miejsce  Zuzia Smolarczyk ( 299 ),  III miejsce Hanna Baca ( 181 ), w kategorii II klasy IV VII : I miejsce Marcel Wojciechowski ( 430 ), II miejsce Oliwia Szymańska ( 396 ), III miejsce Eryk Jachimiak ( 209 ), w kategorii wiersz dwa piękne wiersze z wieloma polubieniami : I miejsce Piotr Mąkosa ( 208 ) II miejsce Weronika Zdyb ( 174 ). Dziękujemy za udział i gratulujemy. Cała lista znajduje się na parafialnym

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. dlaczego Kościół beatyfikuje dzieci i jak wygląda cały ten proces.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia, szczególnie Dzieciom z okazji Ich święta, najpiękniejsze życzenia, obfitych wielu łask i darów, szczególnie Ducha Świętego i opieki Waszych świętych Patronów.