V niedziela zwykła – 7 lutego 2021r.

06/02/2021 22:41

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Radzikowskich, Popisów i Cieślików, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie rodziny Państwa Kaczkowskich, Mickiewiczów i Połciów.

2. Dziękuję tym wszystkim, którzy w piątek posprzątali kościół po dekoracji Bożonarodzeniowej.

3. Trzy Rodziny złożyły dodatkową ofiarę na kostkę na cmentarzu. Bóg zapłać.

4. W czwartek, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. To jedno najczęściej odwiedzanym Sanktuariów na świecie, do którego najliczniej pielgrzymują chorzy. Dlatego jest to Dzień Chorych. Zapraszam,  tych którzy mogą przyjechać lub którzy pragną modlić się za chorych, na Mszę Świętą o godz. 17:00, czy to osobiście, czy przez Internet,  podczas   będziemy się modlić w intencji chorych, za tych, którzy opiekują się chorymi, a na zakończenie Eucharystii będzie nabożeństwo Lurdzkie, ze specjalnym błogosławieństwem.

5. Jeden z naszych ministrantów, Marcel, znany pod pseudonimem DJ Maniutek, na YouTubie : Maniutek Official, jak to się mówi, robi w Internecie muzykę i ją udostępnia na żywo. Ma duże grono swoich fanów. Sam zaproponował, że z jednego takiego wieczoru, ofiary, które wpłyną chce przekazać naszemu małemu, choremu Oliwierowi, znanemu jako Olinek. Ten koncert na żywo, ma się odbyć w sobotę, 13 lutego w godz. od 18:00 do 21:30. Więcej informacji na naszym parafialnym Facebooku Zobaczcie jaką mamy dobrą młodzież.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. o tym kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją ? Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z podstawką na smartfon.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego Ojcowskich darów i opieki Waszych świętych Patronów.