VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020r.

16/05/2020 21:00

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Gazdów, Łukasiewiczów i Jasków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą  bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Paduchów, Ceglarzów i Lenarcików.

2. Dziękuję za wszelkiego rodzaju ofiary składane w tym wyjątkowym dla nas wszystkim czasie. Bóg zapłać.

3. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w naszym kościele od dziś może przebywać 15 osób. Starajmy się przestrzegać tych wymogów sanitarnych. Jednocześnie dziękuję za dotychczasową dyscyplinę.

4. Jutro, 18 maja, będziemy obchodzili 100 – tą rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Portret św. Jana Pawła II” , przedłużamy do piątku, a od przyszłej niedzieli będzie można głosować. Zachęcamy : dzieci do prac plastycznych, już kilka wpłynęło, ale to jeszcze mało, na pewno więcej ma zdolności plastyczne, a  młodzież do napisania wiersza czy opowiadania.

5. Na godz. 19.00, w dniu urodzin, zapraszam na różaniec ze św. Janem Pawłem II,  z ulubionymi pieśniami Jana Pawła II, z Jego rozważaniami. Naszą modlitwę zakończymy  Apelem Jasnogórskim.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min.  o tym jak niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził, czyli o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. A w Małym Gościu Niedzielnym komiks o Prymasie Stefanie Wyszyńskim.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błogosławieństwa, wszelkich darów i łask, szczególnie zdrowia duchowego i fizycznego oraz opieki Waszych świętych Patronów.