XII niedziela zwykła – 20 czerwca 2021r.

19/06/2021 21:22

1. Dziękuję Rodzicom młodzieży bierzmowanej w czwartek oraz dzieci, które przeżywają dziś rocznicę Pierwszego pełnego udziału we Mszy Świętej, za przygotowanie Kościoła na te uroczystości, a nam na niedzielę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Kultysów, Łukasiewiczów i Kęsków.

2. Dziękuję Panom, którzy wczoraj pomagali przy porządkowaniu naszego trawnika. A byli to: Arkadiusz Mąkosa, Jacek Smolarczyk, Łukasz Miziołek, Arkadiusz Brzostowski, Piotr Mąkosa i Jakub Smolarczyk. Bóg zapłać. W tym tygodniu będzie przywieziona ziemia, zachęcam to tego by w wolnej chwili, spontanicznie, porodzinach, np. wieczorami gdy jest chłodno… ziemię rozwozić i plantować. W sobotę planujemy rozłożyć siatkę od kretów i wejść już w przed ostatni etap nawiezienia ziemi już po trawę. Zapraszam do pomocy w sobotę, na 9:00.

3. Rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła Sakrament Bierzmowania, wszystkich było 13-cioro, dziękuję za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać.

4. Zachęcam do udziału w naszych pielgrzymkach: 29 lipca, czwartek, do Częstochowy i do Gidl, myślę, że raz do roku powinno się odwiedzić Matkę. Natomiast 4 sierpnia, środa, wybieramy się do Kodnia. Dla dzieci z opiekunami i dla młodzieży, 22 lipca, czwartek, organizujemy wyjazd do Zapisy na wszystkie wyjazdy w zakrystii.

5. Podczas mojego wyjazdu na Wakacje z Panem Bogiem do Zakopanego, Msze Święte na tygodniu będą odprawiane o 16:30. Będzie mnie zastępował ks. Tomasz Pastuszka, z par. św. Krzyża z Kozienic, a w niedzielę 4 lipca będzie nasz ks. Darek.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami, oraz artykuł a naszym Kozienickim Hospicjum, które powstaje w byłej szkole w Kociołkach. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny a w nim naklejka na rower lub auto.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów.