XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020r.

27/06/2020 22:09

1. Dziękuję  za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa  Brodowskich, Adamczyków i Jasków oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą  bardzo proszę  o posprzątanie sobotnich Nowożeńców.

2. Bardzo dziękuję tym, którzy w ubiegłą niedzielę oddali krew. Takich osób było 19, a chętnych 25. W sumie zostało oddane prawie 10 litrów krwi. Ogromne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej. Zachęcamy, przede wszystkim, aby pójść i zagłosować, z godnie z sumieniem i wartościami, które powinny zawsze towarzyszyć ludziom wierzącym. Takimi wartościami są : prawda, miłosierdzie, dobroć, sprawiedliwość, solidarność czy wiarygodność. To jest nasz patriotyczny obowiązek,  zarazem jeden z najprostszych i najłatwiejszych, by prostu pójść i zagłosować.

4. Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Apostołów św. Piotra i Pawła. Msza święta o godz. 18.00. Taca z tego święta będzie przeznaczona na Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po za tym, w tym tygodniu będziemy wspominali w kalendarzu liturgicznym : w piątek, św. Tomasza Apostoła, zwanego Didymos i jego znane z Ewangelii wyznanie wiary w Jezusa Zmartwychwstałego : „Pan mój i Bóg mój”. Natomiast w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej, która była królową.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek miesiąca, msza o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, o godz. 16.00, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 15.30, msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 16.00. Pierwsza sobota miesiąca, msza dla K. Ż.R. o godz. 17.00.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. bardzo ciekawe wakacje z naszym tygodnikiem. Nie ruszając się z domu odwiedzimy mało znane sanktuaria Maryjne w Polsce, czyli cykl reportaży pt. „Nie ma jak u Mamy”. Rozpoczynamy od Sejn, pięknego malowniczego miasteczka na Mazurach, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600 letnia figura Matki Boskiej.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitych Bożych darów i łask, Jego błogosławieństwa oraz opieki Waszych świętych Patronów.