XIX niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020r.

08/08/2020 21:02

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom  Państwa  Krajewskich, Walaszek i Zapszałków oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na odpust parafialny i Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny, czyli w czwartek, bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Paduchów, Gwardiaków, Orylów i Majewskich.

2. Codziennie o godz. 18.00 wspieramy duchowo pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Mszę św. kończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W grupie z Kozienic pielgrzymuje 60 osób. To i tak bardzo dużo.

3. W piątek, 14 sierpnia, w naszej parafii Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, naszego patrona. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy już wigilią, w czwartek, 13 sierpnia, o 19.00 zapraszam na mszę świętą na cmentarz. Pomodlimy się za naszych bliskich zmarłych, naszych parafian i wszystkich spoczywających na parafialnym cmentarzu.

4. W dzień odpustu, w piątek, msze święte o godz. 00, Suma o 12.00 i popołudniu o godz. 16.00. Kazania wygłosi profesor i prefekt naszego Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr Paweł Gogacz. Tego dnia na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, nie ma postu.

5. W sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny. Msze święte w naszym kościółku jak w niedzielę :8, 10, 12 i 16. Tego dnia wypada 100 lecie Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem na Wisłą. Warto z tej okazji wywiesić flagi narodowe w swoich domostwach. Będzie również do nabycia piękna książkaalbum o tych cudownych

6. Wszyscy widzieliśmy zdjęcia z Bejrutu. Łączymy się duchowo z mieszkańcami tego miasta, modlimy się za żywych, rannych i zmarłych. Szczególną pomoc modlitewną chcemy okazać za tydzień w niedzielę, 16 sierpnia.  Po każdej mszy świętej do puszek będą zbierane ofiary na pomoc da poszkodowanych w tym tragicznym wybuchu. Tekst na stronie parafialnej.

7. Księża Biskupi, w trosce o zdrowie i życie wszystkich proszą o przestrzeganie zasad związanych w epidemią, szczególnie o zakrywanie nosa i ust podczas nabożeństw kościołach. Jednocześnie dziękują tym wszystkim, którzy tych norm przestrzegają wszędzie tam gdzie one obowiązują. Tekst na stronie parafialnej.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. czy Polska powinna wypowiedzieć konwencję przemocową, jeśli tak to dlaczego, oraz wakacyjny cykl, „Nie ma jak Mamy”. Sanktuarium w Rywałdzie, Matka szukających pocieszenia i pokoju ducha.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. i opieki Waszych świętych Patronów.