XV niedziela zwykła – 11 lipca 2021r.

11/07/2021 20:52

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Rodzicom dzieci, które dziś po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, dziękuję za rozwiezienie ziemi na nasz trawnik, uporządkowanie terenu wokół kościoła oraz za dary dla parafii, a są nimi: zielony orant i biała kapa. Gorące Bóg zapłać. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Strzelczyków i Urbanków.

2. Dziś 18 cioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy będzie uczestniczyło/uczestniczyło, w pełni we Mszy Świętej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach by wytrwały w swoich komunijnych postanowieniach i żyły w przyjaźni z Panem Jezusem przez całe życie. Dzieci będą przeżywały Biały Tydzień.

3. Dziękujemy za pamięć i modlitwę w czasie naszego pobytu na Wakacjach z Panem Bogiem. Dzięki temu kolonia była bardzo udana. Dziękuję serdecznie Panu Kazimierzowi Karasiowi, który w tym czasie pomagał w parafii, by nabożeństwa odbywały się zgodnie z planem. Bóg zapłać.

4. Wciąż bardzo gorąco zachęcamy do udziału w naszych pielgrzymkach: 29 lipca do Częstochowy i do Gidl, koszt 50 zł., a 4 sierpnia do Kodnia, koszt 40 zł. Dzieci z opiekunami i młodzież zapraszam na wyjazd do Energylandii, 22 lipca.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali w piątek, 16 lipca, Matkę Bożą z Góry Karmel. To święto tych, którzy noszą szkaplerz, czyli specjalną ochronę przed złym duchem. A szkaplerz to dwa płócienka: na jednym znajduje się wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa a na drugim Niepokalanego Serca Maryi.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto zwrócić uwagę na teksty poświęcone relacjom pomiędzy Polską a Izraelem. Jak również wakacyjny cykl a miejscach, które warto odwiedzić.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów.