XVI niedziela zwykła – 18 lipca 2021r.

18/07/2021 14:31

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Strzelczyków i Urbanków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni na swój ślub a nam na niedzielę piątkowych Nowożeńców.

2. Jedna rodzina złożyła dodatkową ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

3. W czwartek. 22 lipca, z dziećmi i młodzieżą wyjeżdżamy do Energylandii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd o godz. 5:00.

4. Natomiast jest dużo wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy i do Gidl. Na tę pielgrzymkę jedziemy w czwarte, 29 lipca. Zachęcam jeszcze nie zdecydowanych aby się zdecydowali i odwiedzili Matkę Bożą w naszym narodowym sanktuarium. Na tygodniu jest szansa, że będzie mniej pielgrzymów. Są również wolne miejsca na pielgrzymkę do Kodnia, 4 sierpnia, środa.

5. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali św. Krzysztofa,  Patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie wszelkiego rodzaju pojazdów. Ofiary, które zostaną z tej okazji złożone do puszki, będą przekazane za zakup pojazdów dla misjonarzy, czym zajmuje się MIVA POLSKA.

6. Za dwa tygodnie, 1 sierpnia, niedziela wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji ogłaszamy dwa konkursy: pierwszy, plastyczny,  na plakat, rysunek, dowolną techniką, o Powstaniu Warszawskim; drugi,  podobnie jak rok temu zapraszamy dzieci w przebraniach powstańców lub sanitariuszek. Wieczór rozpoczniemy o godz. „W” – czyli o 17:00. Już dziś zapraszam na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych i podziwianie dzieci, które przebiorą się za powstańców i sanitariuszki.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. Oblaci z Kanady wyjaśniają, jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju, a w wakacyjnym cyklu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitych Bożych darów Jego ojcowskiej miłości oraz opieki Waszych świętych Patronów.