XVIII niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020r.

01/08/2020 21:12

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom  Państwa Starzyków, Wojtasików i Szczypiorów oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą  bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Krajewskich, Walaszek i Zapszałków.

2. Gorące podziękowanie tym wszystkim, szczególnie dzieciom, którzy wzięli udział wczoraj w wieczorze patriotycznym poświęconym Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, oraz tym, którzy pomogli go przygotować i przeprowadzić.

3. W czwartek, 6 sierpnia, wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o godz. 17.30 i 18.00.

4. W tym roku,  4 sierpnia, wyrusza z Kozienic Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymujemy w reżimie sanitarnym, czyli należy zabrać namiot, palnik turystyczny do gotowania, miskę do mycia, kubek, sztućce, osobiste środki ochrony. Zapisy od piątku, w parafii św. Krzyża. Koszt 100 zł.

5. We wtorek w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali św. Jana Marię Vianneya, który jest patronem proboszczów. Polecam się Waszej modlitwie przez Jego wstawiennictwo.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek miesiąca, Msza o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, o godz. 18.00, na którą zapraszam ministrantów i scholanki na czele z Panem Tomkiem,  oraz pierwszy piątek miesiąca. Do chorych pójdę o godz. 9.00, spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.30, Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

7. Zachęcamy kolektury Gościa Niedzielnego, a w nim min kolejny odcinek reportażu wakacyjnego o mało znanych Sanktuariach Maryjnych w Polsce, pt. „Nie ma jak u Mamy”.

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, wszelkich potrzebnych darów oraz opieki Waszych świętych Patronów.