XXIV niedziela zwykła – 13 września 2020r.

12/09/2020 21:01

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Lenartowiczów, Majdaków i Gaców, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Kryśpińkich i Celuchów.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Polecamy Waszym modlitwom dzieci, młodzież i wszystkich, którzy mają wpływ na wychowanie młodego pokolenia, aby cały ten proces był zgodny z zamysłami i planem Pana Boga a fundamentem były wartości chrześcijańskie.

3. Jutro, w poniedziałek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na odpust zaprasza ks. Proboszcz do Kozienic.

4. W piątek, 18 września, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.

5. W sobotę, na godz. 10.00 zapraszam na obowiązkową zbiórkę wszystkich ministrantów. Kandydatów do ministrantów zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 18.30.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby miejsc świętych w Ziemi Świętej. To ta, która miała się odbyć, jak co roku w Wielki Piątek.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Książki o św. Janie Pawle II za dobrowolną ofiarą.

8. Przypominamy o dezynfekcji ławek po każdej mszy świętej oraz zakładaniu maseczek przed wejściem do Kościoła.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. oraz opieki Waszych Świętych Patronów.