Blog

XXIX niedziela zwykła – 18 października 2020r.

17 października 2020 21:29

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Gniwków, Węsków i Jelonkiewiczów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Jasków i Zaporów.

2. W imieniu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na ten żywy pomnik Jana Pawła II. Zebraliśmy 1200 zł. Bóg zapłać.

3. Dziękuję za złożone podpisy pod naszą petycją w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 48, oraz zamknięcia wyjazdu z Janikowa. Kto jeszcze się nie podpisał, a popiera tę inicjatywę, to bardzo prosimy o wparcie. Swoje poparcie wyraziły Władze naszej Gminy na czele z Panem Burmistrzem.

4. Można już zgłaszać zmarłych na wypominki jednorazowe, roczne i półroczne. Zachęcam do tej pięknej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Dzięki temu i za nas ktoś pomodli się po naszej śmierci.

5. Ze względu na pandemię i kolejne obostrzenia, w naszym kościele, na nabożeństwach, może przebywać tylko 35 osób. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zalecenia, jak również o zakrywanie nosa i ust, oraz dezynfekcję ławek po każdej mszy świętej. Z góry dziękuję wszystkim za zrozumienie oraz szacunek i miłość do siebie nawzajem. Ks. Biskup udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy osobom starszym, chorym, kobietom w stanie błogosławionym, mających kaszel, katar. Dekret jest w gablocie i na stronie parafialnej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach przez kamerkę internetową.

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym dziś wspominamy św. Łukasza, ewangelistę, który jest patronem służby zdrowia. Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia w naszych modlitwach, szczególnie w czasie epidemii, bo im jest też potrzebne zdrowie i siły do walki z wirusem. A w środę 22 października będziemy wspominali św. Jana Pawła II, naszego największego rodaka, najbardziej znanego i lubianego polskiego świętego na świecie. Zachęcam do modlitwy przez Jego wstawiennictwo.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. fragment autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza, który pisał, że „najbardziej cenną rzeczą, jaką robię, jest skłanianie ludzi do powracania do Boga…”, oraz bardzo ciekawy artykuł o przyjmowaniu komunii na rękę.

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. wszelkich darów oraz opieki Waszych świętych Patronów.