XXV niedziela zwykła – 20 września 2020r.

19/09/2020 21:48

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Kryśpińkich i Celuchów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni sobotnich nowożeńców.

2. Jutro, w poniedziałek, 21 września, na godz. 30, zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Natomiast w środę, 23 września, również na godz. 30, zapraszam Rodziców i Kandydatów do Bierzmowania.

4. Zachęcam i zapraszam chłopców do włączenia do grona ministrantów. Proszę rodziców by zachęcili i przywieźli kandydatów na spotkanie w piątek na godz. 18.30.

5. Dziewczynki chętne śpiewać w scholii zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz.          .

6. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.

7. W przyszłą niedzielę, po mszy o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam stałych uczestników jak również nowych, którzy pragną zgłębiać tajemnicę najważniejszej księgi naszej wiary jaką jest Biblia.

8. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu wspominamy : w poniedziałek św. Mateusza, który był i Apostołem Jezusa, i Ewangelistą, w środę św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika, którego Chrystus obdarzył, przez 50 lat, stygmatami swoich ran, w piątek bł. Władysława z Gielniowa, zakonnika, Patrona Warszawy.

9. Ofiarami do puszek dziś wspieramy miejsca święte w Ziemi Świętej.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach oraz bardzo ciekawa rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci”, na temat tak zwanej śmierci klinicznej – czy to jest przejaw łaski czy iluzja.

11. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitych Bożych darów, Jego błog. oraz opieki Waszych świętych Patronów.

12. Przypominamy i prosimy o dezynfekcję ławek po każdej mszy świętej oraz zakładaniu maseczek przed wejściem do Kościoła.