XXVI niedziela zwykła – 27 września 2020r.

26/09/2020 22:33

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę wczorajszym nowożeńcom. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Przychodzeń i Bernasiów.

2. Gorąco dziękuję za ofiary złożone do puszki na miejsca święte w Ziemi Świętej. Zebraliśmy 500 zł. Bóg zapłać.

3. Od przyszłej niedzieli będzie można zgłaszać zmarłych do modlitwy wspominkowej. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone obok gazet. Za tych zmarłych będziemy się modlić w tygodniu zaduszkowym od 1 do 8 listopada. Za zmarłych w wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 7.30 i 11.30.

4. W tym tygodniu w Kalendarzu Liturgicznym będziemy wspominali: w poniedziałek św. Wacława, męczennika, we wtorek św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w środę św. Hieronima, który przetłumaczył Pismo Święte z języka greckiego na łaciński, ten przekład zwany jest Wulgatą, w piątek wspominamy Aniołów Stróżów.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek miesiąca, Msza o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, o godz. 18.00, na którą zapraszam ministrantów i scholanki na czele z Panem Tomkiem. Zapraszamy również chłopców z klasy IV do ministrantów, a dziewczynki do scholii. Pierwszy piątek miesiąca, do chorych pójdę o godz. 9.00, spowiedź pierwszo – piątkowa wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Pierwsza sobota, msza dla K. Ż. R. o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00 poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszego Pełnego udziału we Mszy Świętej.

7. W czwartek, rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam, codziennie na modlitwę różańcową, o 17.15, a w niedzielę na 15.15. Dla dzieci będzie konkurs, podczas którego będą zbierały obrazki z sanktuariami Matki Bożej. Zachęcam do udziału, w tej pięknej modlitwie, nie tylko dzieci, ale i młodzież oraz dorosłych, kobiety i mężczyzn.

8. Dziś po mszy o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi. A w Małym Gościu Niedzielnym plakat Matki Bożej Częstochowskiej z modlitwą Pod Twoją obronę.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. wszelkich potrzebnych łask oraz opieki Waszych świętych Patronów.