Blog

XXX niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 25 października 2020 r.

25 października 2020 13:06

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Jasków i Zaporów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Wąsików, Lenarcików i Kurasiewiczów.

2. Można zgłaszać zmarłych na wypominki jednorazowe, roczne i półroczne. W związki z zaistniałą sytuacją można to uczynić przez telefon lub wysłać pocztą elektroniczną na adres parafii : parafiajanikow@gmail.com  a Ofiarę można przelać na konto, które jest na stronie parafialnej.  Zachęcam do tej pięknej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Dzięki temu i za nas ktoś pomodli się po naszej śmierci.

3. Ze względu na pandemię i kolejne obostrzenia, w naszym kościele, na nabożeństwach, może przebywać tylko 20 osób. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zalecenia, jak również o zakrywanie nosa i ust, oraz dezynfekcję ławek po każdej mszy świętej. Z góry dziękuję wszystkim za zrozumienie oraz szacunek i miłość do siebie nawzajem.

4. Za tydzień, w niedzielę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Niestety nie ma mszy na cmentarzu. Biskup prosi aby odwiedzanie cmentarzy rozłożyć na kilka dni przed i po Uroczystości. Z tego względu Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, które jest związany z nawiedzeniem cmentarza z ośmiu dni na cały listopad. Tak więc przez 30 dni, możemy uzyskać, każdego dnia, darowanie kar doczesnych dla naszych bliskich zmarłych.

5. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Mszę Święte o godz. 00, 17.00 i 17.30, zachęcam do uczestnictwa i przyjęcia Komunii Świętej. Uczestniczący przez Internet mogą przyjąć komunię duchową, która również jest bardzo owocna.

6. Dziękuję za opiekę nad grobami Waszych bliskich zmarłych oraz tym, którzy troszczą się o porządek na cmentarzu. Bardzo proszę, aby śmiecie do kontenera wrzucały osoby zainteresowane, a nie były pozostawione pod śmietnikiem. Jeśli jest naprawdę pełny proszę do mnie zadzwonić. Dbajmy wszyscy o to święte miejsce w naszej parafii.

7. Od 1 do 8 listopada codziennie różaniec za zmarłych, polecanych w wypominkach jednorazowych.

8. Zachęcam, chociaż przez kamerkę, do udziału w nabożeństwie różańcowym. To już ostatni tydzień października. Różaniec w niedzielę o godz. 15.15, na tygodniu o 17.15.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. artykuł o stosunku Kościoła Katolickiego religii niechrześcijańskich, oraz o sukcesie Igi Świątek, która jako pierwsza Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitych Bożych darów i wszelkich łask, oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień.