XXXII niedziela zwykła – 8 listopada 2020r.

07/11/2020 23:37

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Ceglarzów i Kurasiewiczów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Gugałów i Tokarczyków.

2. Dwie Rodziny złożyły ofiary na ułożenie kostki na cmentarzu. Bóg zapłać. Dziękuję również  za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne z okazji wypominek, tacy czy wyżej wspomnianej kostki. Gorące Bóg zapłać.

3. Dziś Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu dziękuję za modlitwy w intencji  całej wspólnoty seminaryjnej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również za ofiary złożone dziś na tacę lub  konto, na nasze Seminarium. W imieniu Rektora wszystkim składam już dziś podziękowanie. Bóg zapłać.

4. W środę, 11 listopada, Święto Niepodległości. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 17.00. W tym roku bez wieczoru patriotycznego.

5. Ze względu na pandemię i kolejne obostrzenia, w naszym kościele, na nabożeństwach, może przebywać tylko 10 osób. Dlatego  pierwszeństwo maja rodziny, które zamówiły intencję. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zalecenia, jak również o zakrywanie nosa i ust, oraz dezynfekcję ławek po każdej mszy świętej. Z góry dziękuję wszystkim za zrozumienie oraz szacunek i miłość do siebie nawzajem.

6. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Biskupa Henryka z okazji Wizytacji Kanonicznej. Dziękujemy Pasterzowi naszej Diecezji za obecność z nami w tak trudnym dla wszystkich czasie, z modlitwę i wsparcie duchowe, abyśmy mogli Bogiem przetrwać we wzajemnej miłości i szacunku ten wyjątkowy czas. Życzmy księdzu Biskupowi przede wszystkim zdrowia, potrzebnych darów i siły która swe źródło czerpią z Bożego błogosławieństwa, oraz opieki Matki Najświętszej, której ks. Biskup mocno zawierzą swoją Apostolską posługę.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. o tym co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, oraz o tym czy polska gospodarka przetrwa drugie zamrożenie….

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia Bożego błog., wszelkich potrzebnych łask i darów oraz opieki Waszych świętych Patronów.