XXXIII niedziela zwykła – 15 listopada 2020r.

15/11/2020 12:23

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie Państwa Tokarczyków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Bóg zapłać. Na przyszła bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Adamczyków i Herników.

2. Dwie Rodziny złożyły ofiary na ułożenie kostki na cmentarzu. Gorące Bóg zapłać. Prace trwają i jeśli będzie dalej tak dobra pogoda to niebawem będą ukończone. Dziękuję również za  ofiary na tacę jak również te, które wpływają a konto parafialne z okazji niedzieli i innych okoliczności.

3. Dziś o godz. 14.00, będzie możliwość poświęcenia pomnika naszych bliskich zmarłych.

4. Wizytacja Kanoniczna Biskupa odbyła się w ubiegłą niedzielę. Pasterz odjechał z naszej parafii bardzo zadowolony. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przyjęcia naszego Pasterza, mimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią. Dziękuję za oprawę muzyczną Panu Organiście i Przedstawicielkom Scholii, jak również naszych Ministrantom, którzy godnie i licznie reprezentowali naszą parafię przy ołtarzu.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali : we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, królowej a potem zakonnicy, w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki polskiej młodzieży, szczególnie dziewcząt, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego a potem zakonnika, natomiast w przyszłą niedzielę  św. Cecylii patronki muzyki kościelnej i opiekunki chórów kościelnych, scholii oraz Organistów. Może nasza scholka nas czymś nowym zaskoczy….. ???

6. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim o tym, że ostatnie protesty na ulicach pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz z jej przyśpieszoną wersją. Co możemy zrobić, żeby przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do młodzieży ?

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. niezbędnych łask i darów  oraz opieki Waszych świętych Patronów.