XIV niedziela zwykła – 4 lipca 2021r.

04/07/2021 21:42

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Grabskich, Jaśniewskich i Trelów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej .

2. Bardzo dziękujemy Rodzicom, głównie Tatusiom, którzy w tym tygodniu rozwieźli i rozplantowali ziemię na naszym trawniku. Gorące Bóg zapłać.

3. Dzieci, Opiekunowie i Górale przesyłają bardzo serdeczne pozdrowienia z Zakopanego i naszych pięknych Tatr. Dzięki Bogu i Waszej modlitwie Wakacje z Panem Bogiem przebiegają bardzo dobrze. Pogoda sprzyja Wszyscy dziękują za pamięć.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali w piątek Matkę Bożą z Góry Karmel. To święto tych, którzy noszą szkaplerz, czyli specjalną ochronę przed złym duchem. A szkaplerz to dwa płócienka : na jednym znajduje się wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa a na drugim Niepokalanego Serca Maryi.

5. W przyszła niedzielę, 11 lipca, o godz. 10:00 dzieci z naszej parafii będą po raz pierwszy uczestniczyły w pełni we Mszy Świętej, czyli będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i Rodziców w sobotę od godz. 9:00 do 9:30. Bardzo prosimy, aby Ci, którzy uczestniczą we Mszy Świętej 10:00, tego dnia wybrali inną godzinę. Dziękujemy za zrozumienie.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. o Europie wg Schumana, jednego z ojców założycieli Wspólnoty Europejskiej, który niebawem będzie ogłoszony błogosławionym.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości oraz opieki Waszych świętych Patronów.