Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024r.

19/05/2024 11:34

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Radzikowskich, Popisów i Górniaków. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni Rodziców dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii Świętej.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, święto Matki Kościoła. Msza Święta o godz. 18:00.

3. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 10:00. Tych wszystkich, którzy nie muszą być na tej Eucharystii o 10:00, bardzo prosimy aby wybrali inną godzinę. Dziękujemy za wyrozumiałość.

4. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę od 9:00 do 10:00.

5. Zapraszam na nabożeństwo majowe. Codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 15:30.

6. W niedzielę, 2 czerwca, wraz z ks. Darkiem będziemy obchodzili 30 rocznicę kapłaństwa, ja osobiście przy tej okazji również okrągłą rocznicę urodzin. Msza Święta w naszej intencji o 16:00 zamówiona przez Zarząd Fundacji Kolbe. Na którą Wszystkich serdecznie zapraszamy. A po Eucharystii zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Sympatyków na spotkanie przy grillu, na placu przy kościele. Będą min. nasi Przyjaciele z Zakopanego, czyli będzie również oscypek z grilla. Ja osobiście bardzo proszę nie kupować mi żadnych prezentów, ani kwiatów, tych będzie po dostatkiem po Komunii, po Bożym Ciele i po Rocznicy. Jeśli ktoś ma ochotę to proszę, to jest moje bardzo gorące życzenie, z tej okazji złożyć ofiarę do puszki na Fundacje Kolbe, którą przeznaczymy na organizację III Festynu – tym razem pomagamy Mai, który odbędzie się 9 czerwca. Jeśli ktoś ma ochotę upiec placek na 2 lub 9 czerwca – to bardzo prosimy. Wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszamy:):):)

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. o bł. Pier Giorgio Frassatim i jego Towarzystwie Ciemnych Typów, oraz dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan, jak również o tym jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

Intencje Mszy Świętej od 20 do 26 maja 2024r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 20 maja
18:00+ Stanisławę Różańską – od rodz. Płacheckich
Wtorek 21 maja
17:00+ Antoniego Szczypiora – od ucz. pog.
18:00+ Stanisława Guzę w 4 rocz. śm.
Środa 22 maja
18:00+ Mariana Tokarczyka – od Dzieci
Czwartek 23 maja
18:00Dzięk. – błag dla Joanny, Urszuli, Emilii, Pawła, Artura, Macieja i Rodziców
Piątek 24 maja
18:00+ Stanisławę Różańską – od Elżbiety i Grażyny z Rodzinami
Sobota 25 maja
18:00+ Tadeusza Zawodnika w 5 rocz. śm.
NIEDZIELA 26 maja
8:00+ Janinę, Bronisława, Piotra Frączków
8:00+ Agnieszkę, Piotra Olszewskich, Janinę, Jana Tokarczyków
10:00I KOMUNIA ŚWIĘTA
12:00+ Władysława Kamińskiego
16:00+ Janinę w 8 rocz. śm., Józefa Oskubek, Czesława Podlaskiego

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitości Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.