XXIII niedziela zwykła – 8 września 2024r.

08/09/2024 20:30

1. Dziękuję za przygotowanie świątyni na swój ślub a nam na dzisiejszą niedzielę wczorajszym Nowożeńcom. Na następną niedzielę bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Woźniaków, Różańskich i Wysockich.

2. W sobotę, 14 września, o godz. 11:30 odbędzie się nabór do scholii dziecięcej, działającej przy naszej parafii, a tym dziewczynkom, które już śpiewają, to tylko przypomnienie i zaproszenie do scholii, na ten rok szkolny. Scholę prowadzi Tomek, nasz Organista oraz Aleksandra Baryłka, która jest absolwentką Szkoły Muzycznej, a która od wielu lat śpiewa w naszej parafialnej scholii, a od ubiegłego roku pomaga, i to bardzo skutecznie, panu Tomkowi.

3. W czwartek wyjeżdżamy do Zakopanego. Msza Święta na rozpoczęcie naszej wyprawy na Podhale o godz. 7:00.

4. Z tyłu, obok gazet, są kalendarze na przyszły rok: ze św. Janem Pawłem II oraz historyczny – z wydawnictwa Biały Kruk. U nas tylko po 10 zł. Będzie jeszcze jeden oparty na motywach Pana Tadeusza. Przynajmniej dzieci będą tę lekturę znały z obrazków w kalendarzu. Są tam również różne książeczki, Misyjne Drogi, proszę sobie je zabierać za darmo.

5. Darek i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, zapraszają nas na koncert, z okazji Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Warszawie w środę, 9 października. Zapisy w zakrystii.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim min. rozmowa z przeorem kamedułów nt. sensu istnienia zakonów o bardzo surowej regule, oraz wywiad z bp. Arturem Ważnym o ewangelizacji dorosłych dzieci, które porzuciły wiarę. Jest też nowy numer Historii Kościoła pt. Kościół wobec nazizmu. Proszę brać i czytać i sobie nawzajem przekazywać

Intencje Mszy Świętej od 9 do 15 września 2024r.
Godz. Intencja
Poniedziałek 9 września
18:00Greg. (8) + Stanisława Ilnickiego
Wtorek 10 września
17:30Greg. (9) + Stanisława Ilnickiego
18:00+ Barbarę Latała
Środa 11 września
17:30+ Stanisława, Jana, Zofię, Zbigniewa Szostaków
18:00Greg. (10) + Stanisława Ilnickiego
Czwartek 12 września
7:00Greg. (11) + Stanisława Ilnickiego
Piątek 13 września
16:00Greg. (12) + Stanisława Ilnickiego
Sobota 14 września
16:00+ Grażynę Cieślik i Kacpra Zawadzaka
16:30Greg. (13) + Stanisława Ilnickiego
NIEDZIELA 15 września
8:00+ Longina, Janinę Popisów
10:00Dzięk. – błag w 40 rocz. ur. Anety
10:00Greg. w Zakopanem (14) + Stanisława Ilnickiego
12:00+ Franciszka Wasińskiego w 5 rocz. śm.
16:00+ Bogusławę, Bogdana Bolków, zm. z rodz. Bolków i Krynickich

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski, oraz opieki Waszych świętych Patronów.