V niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

28/03/2020 21:44

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Kamińskich i Majdaków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na przyszłą bardzo proszę  o posprzątanie kościoła rodziny Państwa Korzeniów, Ceglarzów i Zwolińskich.

2. Gorące podziękowanie za wszelkie ofiary, które w ostatnich tygodniach, zostały złożone na tacę, po za nią, jak również wpłynęły na konto parafialne. Bóg zapłać.

3. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, osobiście w kościele jak również przez Internet. W ten sposób będziemy przeżywać najbliższe niedziele oraz Triduum Paschalne. Zachęcam do uczestnictwa z nami w tych najważniejszych uroczystościach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystko jest i będzie transmitowane przez Internet w następującym porządku:

– codziennie na tygodniu : Msza Święta o godz. 17.00, od Niedzieli Palmowej o godz. 18.00
w niedzielę w stałym porządku
– Gorzkie Żale o godz. 15.15
– w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00
– codziennie Różaniec, w intencji ustania epidemii o godz. 20.30

4. Porządek Wielkiego Tygodnia podam w Niedzielę Palmową. W związku z tym, że nie będzie poświęcenia pokarmów, na stronie Internetowej parafii jest specjalne błogosławieństwo, które Ojciec, lub rodziny odmawia przed śniadaniem wielkanocnym. Można sobie je wydrukować.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, z ministrantami i scholankami połączymy się przez Internet. W pierwszy piątek miesiąca będzie możliwa spowiedź w małych grupkach od godz. 16.00 do 17.00, komunia się co kilka minut. Podobnie w pierwszą sobotą spowiedź od 16.00 do 17.00.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie i błogosławieństwa palm na każdej Mszy Świętej, obejmuje ono również tych, którzy będą uczestniczyć we Mszy przez Internet.

7. Ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy, od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej, aż do odwołania stanu epidemii. Cały tekst jest dostępny na stronie parafialnej.

8. Gość Niedzielny na stronie e.gosc.pl, lub papierowy w kioskach lub stacjach paliw.

9. Intencje. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w kościele może znajdować się tylko 5 osób. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że to jest sytuacja trudna i bolesna, ale musimy ją przyjąć dla naszego wspólnego dobra. Dlatego, bardzo proszę, aby na Mszach Świętych byli przedstawiciele Rodzin, które zamówiły intencje. Np. za tydzień będą podwójne, bardzo proszę o kontakt telefoniczny rodzinami, które je zmówiły. Musimy to jakoś przetrwać i Bogu zawierzać ciągle tą wyjątkową sytuację.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. szczególnie łaski zdrowia i opieki Waszych świętych Patronów.