I niedziela Adwentu – 27 listopada 2022r.

27/11/2022 22:21

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Lenarczyków i Laśkiewiczów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą bardzo proszę posprzątanie świątyni rodziny Państwa Kopyckich i Jastrzębskich.

2. Dziękuję za przygotowanie dekoracji na czas Adwentu, Tym, którzy to uczynili. Bóg zapłać.

3. Rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, oraz przypomnienia o tym, że kiedyś, jeszcze raz na ziemię przyjdzie Chrystus, w dzień Paruzji, czyli końca świata. To czas Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszam na tygodniu, na Roraty, msza święta o Matce Bożej, które będą tylko na tygodniu o godz. 17:00. Dzieci mają swój konkurs pod hasłem: Z narodzeniem Jezusa było tak… Zapraszam serdecznie do uczestnictwa, z lampionami, od poniedziałku do soboty.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, Msze jak w każdą niedzielę, a o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu o do godz. 16:00. W poniedziałek Spowiedź – do południa od 9:00 do 10:00, po południu od 16:00 do 17:00. Msze Święte w dzień spowiedzi o 10:00 i 17:00. Rekolekcje poprowadzi, ks. Łuksza Skowyra, były misjonarz w Chinach. Zapraszam do udziału w tym ważnym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.

5. Dziś po każdej mszy poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które są wyłożone za ławkami. Ewentualne ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła, za które już dziś Wam bardzo dziękuję. Można również nabyć świecę Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. W przyszłym roku w dniach od 14 do 21 września planowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wszelkie szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.

7. W związku z trudną sytuacją energetyczną na Ukrainie udało się nam zamówić dwa agregaty prądotwórcze dla naszego kolegi Krzysztofa Wilka i Jego parafian. Gdyby ktoś chciał się dołączyć do pomocy to zapraszam do współpracy.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim artykuł o tym, kto w Polsce chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł, oraz dodatek: kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami świętych.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.