I niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023r.

03/12/2023 18:02

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Stażyków, Deszczków i Szczypiorów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Krajewskich i Zaprzałków.

2. Dziękuję za przygotowanie dekoracji na czas Adwentu, Tym, którzy to uczynili. Bóg zapłać.

3. Rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, oraz przypomnienia o tym, że kiedyś, jeszcze raz na ziemię przyjdzie Chrystus, w dzień Paruzji, czyli końca świata. To czas Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszam na tygodniu, na Roraty, msza święta o Matce Bożej, będzie rano o godz. 7:00, o 6:45 odśpiewamy Godzinki, a dla dzieci Roraty o godz. 17:00.będą one miały swój konkurs pod hasłem: Plac budowy… Zapraszam serdecznie do uczestnictwa, z lampionami, od poniedziałku do soboty. Z tej okazji obok gazet są wyłożone Małe Adwentowe modlitewniki, proszę sobie je wziąć i korzystać z nich przez cały Adwent.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, Msze jak w każdą niedzielę, a o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu o do godz. 16:00. W poniedziałek Spowiedź – do południa od 9:00 do 10:00, po południu od 16:00 do 17:00. Msze Święte w dzień spowiedzi o 10:00 i 17:00. Rekolekcje poprowadzi, ks. Damian Drabikowski, dyrektor naszej diecezjalnej CARITAS. Zapraszam do udziału w tym ważnym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Będą one trwały do wtorku.

5. Dziś po każdej mszy poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które są wyłożone tu przed ołtarzem na stoliku. Ewentualne ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła, za które już dziś Wam bardzo dziękuję. Można również nabyć świecę Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak również kalendarze Caritasu.

6. W przyszłą niedzielę 10 i w następną 17 grudnia odbędzie się VII Kiermasz Adwentowy. Można składać, do czego bardzo gorąco zachęcam, swoje różnego rodzaju wyroby, szczególnie ciasto i różne wypieki świąteczne, miało ostatnio wielkie powodzenie, jakieś produkty ze swojej spiżarni, jak również swoje , nawet najdrobniejsze rękodzieła i rzeczy.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim adwentowy cykl, w który przewodnikiem będzie św. Franciszek. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół”, autorzy spróbują namówić Czytelników, by w swoich sercach zbudowali „stajenkę” gotową na przyjęcie Pana Jezusa. Jest również dwumiesięcznik, popularno – naukowy Historia Kościoła.

Intencje Mszy Świętej od 4 do 10 grudnia 2023r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 4 grudnia
17:00+ Barbarę Latała
Wtorek 5 grudnia
17:00+ Jana Kamińskiego – od ucz. pog.
Środa 6 grudnia
17:00+ Tadeusza Wąsika – od rodz. Jasków
Czwartek 7 grudnia
17:00+ Reginę Jakubowską – od ucz. pog.
Piątek 8 grudnia
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny
17:00+ Monikę Piotrowską – od ucz. pog.
Sobota 9 grudnia
17:00+ Adama Gaika w 9 rocz. śm.
NIEDZIELA 10 grudnia
8:00+ Stanisławę, Bolesława Paduchów, Krystynę Ryszarda Karasiów
8:00+ Franciszkę, Jana, Mieczysława, Krystynę Cichońskich
10:00Za parafian
12:00+ Sławomira Ceglarza, Jana Ceglarza, Józefa Glegołę
12:00+ Kacpra Zawadzaka, Grażynę Cieślik
16:00+ Czesława Podlaskiego w 2 rocz. śm.
16:00+ Monikę Piotrowską – od ucz. pog.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.