II niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022r.

04/12/2022 18:14

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Jastrzębskich i Kopyckich oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Gugałów i Lenarczyków.

2. Dziękuję Tym, którzy wsparli zakup agregatów dla naszego kolegi, Krzysztofa i Jego parafian. Już są na Ukrainie. A teraz szykujemy duży transport. A potrzebne są przede wszystkim: śpiwory, koce i konserwy. Można je przynosić na plebanie.

3. Jutro drugi dzień naszych parafialnych rekolekcji, Dzień spowiedzi, które będzie do południa od godz. 9:00 do 10:00, a popołudniu od godz. 16:00 do 17:00. Msze Święte z nauką ogólną o godz. 10:00 i 17:00.

4. Codziennie o 17:00, z wyjątkiem poniedziałku, czwartku i soboty. Zapraszam dzieci i dorosłych na tę Mszę Świętą o Matce Bożej i na bardzo ciekawą Wędrówkę ze Św. Dziadkiem Joachimem.

5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny. Msza Święta ku Jej czci o godz. 16:00 i 16:30. Tego dnia nie ma Rorat.

6. W przyszłą niedzielę 11 i w następną 18 grudnia odbędzie się VI Kiermasz Adwentowy. Można składać, do czego bardzo gorąco zachęcam, swoje różnego rodzaju wyroby, szczególnie ciasto i różne wypieki świąteczne, miało ostatnio wielkie powodzenie, jakieś produkty ze swojej spiżarni, jak również swoje , nawet najdrobniejsze rękodzieła i rzeczy. Będziemy bardzo wdzięczni, a ofiary przeznaczymy na dary dla dzieci i rodzin potrzebujących z naszej parafii, oraz pomożemy pogorzelcom z parafii w Świerżach.

7. Za tydzień po Mszy Świętej o 16:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. o tym, czy można wierzyć w Boga nie wierząc w Kościół, a cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.