III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020r.

25/04/2020 21:19

1. Dziękuję  za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Lenarcików, Seremaków i Matrasów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą niedzielę bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Majdaków, Krawczyków i Żaków.

2. Dziękuję, za ofiary na potrzeby kościoła, które składacie jak i te, które wpływają na konto Bóg zapłać.

3. Dziś Różaniec o ustanie epidemii o godz. 15.30 a w ciągu tygodnia o godz. 20.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy w modlitwie o bardzo potrzebny deszcz. W tej intencji również modlitwy się podczas różańca.

4. W piątek, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc Maryjny. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszam do uczestnictwa przez Internet.

5. W tym tygodniu, będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00, msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, oraz pierwszą sobotę, msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00. Zapraszam szczególnie do uczestnictwa Rodzinę Różańcową.

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali 1 maja, piątek, św. Józefa, patrona pracujących, powierzmy opiekunowi Kościoła obecną sytuację i troskę o miejsca pracy. W niedzielę, 3 maja, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Również oddajmy nasze losy pod opiekę naszej Pani i Królowej. Wywieśmy w tych dniach flagi narodowe, niech to będzie piękny znak jedności wszystkich polaków.

7. W związku z epidemią, Komunia Święta dzieci z klasy III została przeniesiona. Po zasięgnięciu opinii naszych władz duchownych, oraz uwzględniając sytuacje, kiedy są komunię w parafiach w Kozienicach, w naszej parafii dzieci będą uczestniczyły w pełni po raz pierwszy we Mszy 27 września o godz. 10.00. Mamy nadzieję, że wszystko wtedy będzie w miarę normalnie. Chociaż żadnej gwarancji 100 % nikt nie może nam dać.

8. Sakrament Bierzmowania, również będzie przeniesiony na inny termin, którego jeszcze nie znamy, podobnie z Rocznicą Komunii Świętej.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w wersji elektronicznej.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitych Bożych darów, Jego błogosławieństwa, szczególnie łaski zdrowia duchowego i fizycznego oraz opieki Waszych świętych Patronów.