III niedziela zwykła – 22 stycznia 2023r.

22/01/2023 22:45

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Zawodników i Szczygłów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Wołosów, Wojtasików i Golów.

2. We w środę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jednocześnie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Natomiast w sobotę, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i  Doktora Anielskiego, wielkiego teologa i filozofa, dominikanina.

3. We wtorek zakończenie Wizyty Duszpasterskiej. W przyszłą niedzielę pokłosie kolędowe. Już dziś dziękuję za miłe przyjęcia i spotkania podczas kolędy. W tym tygodniu plan jest następujący :

23 stycznia

poniedziałek od 15.00

Janików i Śmietanki ul. Herbaciana

do cmentarza

24 stycznia

Wtorek od 15.00

Janików od cmentarza do końca

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. obszerna recenzja głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz bardzo ciekawy artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła. A w Małym Gościu Niedzielnym modlitwa za Babcię i Dziadka, oraz artykuł o psach, które ratują ludziom życie w lawinach.

6. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.