IV niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024r.

10/03/2024 22:44

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Tokarczyków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Krekorów i Tęczów.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Plan jest następujący: Msze Święte z nauką ogólną: w poniedziałek o 17:00, a we wtorek i środę o godz. 8:00 i 17:00. O godz. 7:30 – każdego dnia Różaniec. Dzieci idą normalnie do szkoły, tylko przychodzą do kościoła na swoją naukę rekolekcyjną według wyznaczonego planu. Już dziś bardzo dziękuję Dyrekcji, Wychowawcom i Nauczycielom za pomoc i życzliwość w zorganizowaniu naszych Rekolekcji.

3. Jutro dzień spowiedzi. Rano od 8:00 do 9:00 a popołudniu od 16:00 do 17:00. Co kilka minut będzie udzielana Komunia Święta, ponieważ do południa nie będzie Mszy Świętej, bo nie ma kiedy Jej odprawić.

4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, o godz. 17:00. Z naszego kościoła pójdziemy na cmentarz. Natomiast w piątek 22 marca, wybieramy się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Msza Święta na rozpoczęcie godz. 18:30. Wyruszamy z naszej parafii, przez Stanisławice, następnie Traktem Królewskim dojdziemy do Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni. Zachęcam do udziału i proszę się zapisywać na powrót busem.

5. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

6. Dziś i w przyszłą niedzielę, młodzież z Grupy Kolbe Young, sprzedaje palmy, koszyczki, baranki i świece Wielkanoce. Dziękujemy za wsparcie naszej szlachetnej młodzieży.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. przeczytamy o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru, który ma nastąpić niebawem. A w wielkopostnej szkole modlitwy: o rozproszeniach. Jest również Gość Niedzielny Extra – temat numeru to Celibat, po za tym jest bardzo wiele ciekawych artykułów popularno naukowych, ale napisanych dostępnym językiem. Są również Misyjne Drogi. Proszę brać prasę katolicką, czytać i innym przekazywać. Chociaż jeden artykuł miesięczne.

Intencje Mszy Świętej od 11 do 17 marca 2024r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 11 marca
17:00+ Kazimierza Jędrzejczuka w 30 r. śm., zm. z rodz. Jędrzejczuków, Kociołków, Karasiów
17:00+ Mariannę, Józefa Zawodników, zm. z rodz. Zawodników i Prusków
Wtorek 12 marca
8:00+ Anielę, Stefana Śmietanków w 38 r. śm.
17:00+ Wiesławę, Anielę, Alinę, Bronisława Krekrów
Środa 13 marca
8:00+ Wandę, Władysława Kaczmarskich, zm. z ich rodzin
9:00Msza Święta w intencji naszej Szkoły, na zakończenie Rekolekcji
17:00+ Wiesławę, Tadeusza Majewskich w rocz. śm., zm. z rodz. Chołujów
17:00+ Grażynę Cieślik i Kacpra Zawadzaka
Czwartek 14 marca
17:00+ ks. Czesława Sudoła w 28 rocz. śm
Piątek 15 marca
16:30+ Tadeusza Wąsika – od Rodzeństwa
17:00Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii
Sobota 16 marca
7:00Dantis
NIEDZIELA 17 marca
8:00+ Mariannę, Mariana Fałków, Helenę, Bronisława Seroków, zm. z rodz. Fałków i Seroków
10:00+ Józefa, Franciszkę Gorzkowskich, zm. z rodz. Gorzkowskich i Olszewskich
12:00+ Józefa Wnuka, zm. z rodz. Wnuków i Ceglarzów
16:00+ Józefa, Jadwigę Wójcików
16:00+ Piotra, Marka Wielgomasów w 2 rocz. śm.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski, oraz opieki Waszych świętych Patronów.