IX niedziela zwykła – 2 czerwca 2024r.

02/06/2024 21:58

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Rodzicom dzieci, które przeżywają Rocznicę Pierwszego Pełnego udziału we Mszy Świętej, oraz za dar dla parafii, a są to 4 stuły w kolorze fioletowym i jedna srebrno-fioletowa. Bóg zapłać. Na następną niedzielę bardzo proszę o posprzątanie świątyni Rodziny Państwa Gołąb, Kaczkowskich i Mickiewiczów.

2. Zapraszam na Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:40 a w niedzielę o 15:30.

3. Zapraszamy Was Kochani z ks. Darkiem na grilla i nie tylko, po Mszy Świętej o 16: Dorosłych i dzieci. Dla Wszystkich coś smacznego się znajdzie. Będzie nam bardzo miło spędzić z Wami naszą Rocznicę święceń kapłańskich. Już dziś Wszystkim przede wszystkim za modlitwę, Mszę Świętą od Fundacji Kolbe, za pamięć, życzenia, wszelkiego rodzaju dary za wszelką pomoc w zorganizowaniu dzisiejszego spotkania ogromnie DZIĘKUJEMY

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali Pierwszy czwartek, Msza Święta o powołania Kapłańskie i zakonne o godz. 18:00, na którą zapraszam lektorów, ministrantów i scholanki na czele z Panem Tomkiem. Pierwszy Piątek Miesiąca, do chorych pojadę o godz. 9:00, a spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17: Jest jednocześnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Odpust w Brzeźnicy.

5. Jeszcze raz zapraszamy na III Festyn Rodzinny z Eneą – Pomagamy Mai, który odbędzie się 9 czerwca, w niedzielę, na boisku szkolnym, od 13:00 do 21:00 Będzie bardzo wiele atrakcji i dla dzieci, i dla młodzieży, i dla dorosłych. Koncerty, zabawy, ścianka do wspinaczki, zjeżdżalnie, pyszne gorące dania, ciasta, lody, loteria, licytacje i wiele innych. Obserwujcie to wydarzenie na FB Fundacja Kolbe. Mamy serdeczną prośbę do ludzi dobrej woli o upieczenie ciasta na nasz Festyn. Byłby to piękny wkład na ten cel.

6.  Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej, oraz o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.

Intencje Mszy Świętej od 3 do 9 czerwca 2024r.
Godz. Intencja
Poniedziałek 3 czerwca
17:15+ Stanisława, Stanisławę, Wacława Kowalskich
Wtorek 4 czerwca
18:00+ Antoniego Szczypiora – od ucz. pog.
Środa 5 czerwca
18:00+ Mariana Tokarczyka – od rodziców synowej Agnieszki, Państwa Skibów
Czwartek 6 czerwca
18:00+ Stanisławę Różańską – od Marii Matejko
Piątek 7 czerwca
18:00+ Wiesława, Janinę, Władysława Matusików, Janinę, Bolesława, Stanisławę Kiragów
Sobota 8 czerwca
18:00+ Stanisławę, Jana, Mariana Śmietanków, zm. z rodz. Wołosów, Arkadiusza Hajnrycha
NIEDZIELA 9 czerwca
8:00+ Genowefę, Jana Krakowiaków
10:00Dzięk – błag w rocz. ur. Bogdana Majewskiego – od żony, córek, wnuczków i całej Rodziny
12:00+ Lecha w rocz. śm., Stanisławę, Józefa Celuchów
16:00+ Mariana w 7 tocz. śm., Teresę, Mieczysława Kielichów

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.