Niedziela Miłosierdzia -19 kwietnia 2020r.

18/04/2020 21:01

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Zwolskich, Śmietanków, Popisów i Zdybów, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą niedzielę bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Lenarcików, Seremaków i Matrasów.

2. Dziękuję Tomaszowi Lenartowi i Grzegorzowi Wasińskiemu za założenie zaworu bezpieczeństwa i wymianę filtru wody.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone podczas świąt do koszyczka i te, które wpłynęły i wpływają na konto Bóg zapłać.

4. Z okazji Świąt Wielkie Nocy, napłynęły dla naszej parafii serdecznie życzenia i pozdrowienia min. od naszych Przyjaciół, Górali z Zakopanego oraz od ks. Sibiego, który obecnie pracuje we Włoszech, czuje się dobrze i jest zdrowy.

5. Dziękuję również, za bardzo odpowiedzialną postawę w związku z zarządzeniami dotyczącymi uczestnictwa w nabożeństwach religijnych. Jak wiemy, od jutra, czyli od poniedziałku, wchodzą nowe, dzięki którym w naszym kościele na mszy i innych nabożeństwach może przebywać 10 osób. Bardzo proszę stosować się do tych zaleceń.

6. Codziennie możemy przez Internet : uczestniczyć we mszy świętej a o godz. 20.30 zapraszam na Różaniec w intencji ustania epidemii.

7. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie do godz. 16.00, będziemy wsłuchiwali się i rozważali fragmenty Dzienniczka św. Faustyny.

8. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali : w czwartek, 23 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski, który pochodził z Czech i był pierwszym misjonarzem głoszącym na ziemiach Polski Ewangelię. Zginął śmiercią męczeńską w okolicach Elbląga. W sobotę, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty, był on uczniem św. Piotra, zostawił na Ewangelię napisaną do Żydów mieszkających wówczas w Rzymie. To pierwsza z czterech Ewangelii, i najkrótsza z nich.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Będzie to okazja, bo czasu mamy teraz troszkę więcej, by sięgnąć po Pismo Święte, może przeczytać którąś z 72 ksiąg, czy może odsłuchać w audio – booku, ale przede wszystkim zdjąć Biblię z naszej półki.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, tym razem jeszcze w wersji elektronicznej na stronie egosc.pl

11. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitych Bożych darów, szczególnie zdrowia fizycznego i duchowego oraz opieki Waszych świętych Patronów.