Niedziela Palmowa – 24 marca 2024r.

24/03/2024 22:06

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i święta rodzinom Państwa Bolków, Stępniów, Gniwków, Kowalczyków i Majewskich, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na Triduum Paschalne bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny Państwa Łuszczyńskich i Andrzejewskich, najlepiej w Wielką Środę wieczorem.

2. Bardzo dziękuję za obfitą tacę na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Za palmę: Marioli Gregorczyk i Małgorzacie Maksym.

3. Dziękuję za udział w EDK, w piątek w nocy. Z naszej parafii tę Drogę do Jedlni przebyło ponad 60 osób.

4. Do wszystkich chorych pojadę w środę. Proszę o adresy godzinę ustalimy przy zapisywaniu.

5. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów w czwartek o godz. 10:00, a kandydatów w środę o godz. 17:30.

6. Rozpoczęliśmy najważniejszy Tydzień w ciągu roku, w którym będziemy przeżywali Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia, w naszym kościele, będzie następujący :

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 17:00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. Ciemnicy. Zachęcamy do indywidualnej adoracji – Kościół będzie otwarty do godz. 22:00

Wielki Piątek – Kościół będzie otwarty od 7:00.

– godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,

– godz. 17:00 – Droga Krzyżowa,

– godz. 17:30Nabożeństwo Wielkopiątkowe, na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. O godz. 20:30 Różaniec. Tego dnia taca na utrzymanie miejsc świętych Ziemi Świętej.

O godz. 21:00 adoracja młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Kościół będzie otwarty do godz. 24:00 – zachęcamy do osobistej adoracji.

Wielka Sobota – Kościół otwarty od godz. 7:00.

Poświęcenie pokarmów o godz. 9:00 i 9:30. Następnie na Śmietankach poświęcenie pokarmów będzie na boisku o godz. 10:00. Zapraszam na to poświęcenie również mieszkańców Rudy.

Następnie – godz. 15:00Koronka do Bożego Miłosierdzia,

– godz. 18:00 – Wigilia Paschalna.

Kościół otwarty będzie do godz. 22:00 – zachęcamy do adoracji

Tego dnia przestawiamy zegary na czas letni !!!

Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godz. 6:00.

następnie Msze o godz. 10:00, 12:00 i 16:00.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w każdą niedzielę.

7. Drodzy Siostry i Bracia, Czcigodni Księża,

Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu dwutysiąclecia naszego Odkupienia, który będziemy przeżywać w 2033 roku. Niech ten czas będzie naszym szczególnym dziękczynieniem i uwielbieniem Trójcy Świętej za dzieło Odkupienia.        Biskup Marek

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień, znajdują się w nim min. modlitwy i medytacje na poszczególne dni – od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty.

Intencje Mszy Świętej od 25 do 31 marca 2024r.
Godz.Intencja
Wielki Poniedziałek 25 marca
17:00+ Stanisławę Różańską – od Stanisławy i Andrzeja Wielgomasów
Wielki Wtorek 26 marca
17:00Dantis
Wielka Środa 27 marca
17:00Dantis
WIELKI Czwartek 28 marca
17:00W int. kapłanów
17:00+ Tadeusza Milcuszka w 5 rocz. śm.
WIELKI Piątek 29 marca
17:00Droga Krzyżowa
Nabożeństwo Wielkopiątkowe
WIELKA Sobota 30 marca
WIGILIA PASCHALNA
18:00Za parafian
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 31 marca
6:00Za parafian
10:00+ Teresę Guza
10:00+ Bolesława Seremaka, Janinę, Jana, Marka Lenartowiczów
12:00+ Stanisławę, Stanisława Celuchów, Krystynę Żak, Kazimierza, Mariannę Węsków
12:00+ Stanisławę Różańską – od Marii Kamińskiej z Rodziną
16:00+ Mariana Chołuja, Zbigniewa Krakowiaka, zm. z rodz. Chołujów i Krakowiaków

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.