Niedziela Palmowa – 5 kwietnia – 2020 r.

04/04/2020 21:39

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła  na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Korzeniów, Ceglarzów i Zwolińskich, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać. Na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne  bardzo proszę  o posprzątanie świątyni, w środę po południu, rodziny Państwa Kołdejów, Kuczyńskich, Zdybów i Pawlików.

2. Dziękuję za ofiary złożone w ciągu minionego tygodnia jak również za te, które wpłynęły na konto parafialne. Bóg zapłać.

3. Rozpoczęliśmy najważniejszy Tydzień w ciągu roku, w którym będziemy przeżywali Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. W tym roku jest on naprawdę Wielki, wielkością i dziełem Chrystusa, i wyjątkowy sytuacją, w której się obecnie znajdujemy. Zgodnie z wszystkimi wytycznymi, które wciąż obowiązują, Triduum Paschalne, do Wielkiej Soboty, będziemy przeżywali, jak do tej pory. Nie wiemy czy coś się zmieni na same święta.

A porządek nabożeństw, w naszym kościele, będzie następujący :

Wielki Czwartek –  Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. Ciemnicy. Zachęcamy do indywidualnej adoracji – Kościół będzie otwarty do godz. 22.00

Wielki Piątek Kościół będzie otwarty od 7.00.

godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,

godz. 17.00 – Droga Krzyżowa,

godz. 17.30Nabożeństwo Wielkopiątkowe, na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu.

Kościół będzie otwarty do godz. 24.00 – zachęcamy do osobistej adoracji.

Wielka SobotaKościół otwarty od godz. 7.00,

Nie będzie poświęcenia pokarmów !!! Tekst błogosławieństwa znajduje się na stronie parafialnej. Należy go odmówić przed śniadaniem wielkanocnym.

godz. 15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia,

godz. 18.00 – Wigilia Paschalna.

Kościół otwarty  będzie do godz. 22.00 – zachęcamy do adoracji.

CODZIENNIE RÓŻANIEC o godz. 20.30.

Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godz. 6.00.

następnie msze o godz. 10.00, 12.00 i 16.00. Różaniec o godz. 15.30

Poniedziałek Wielkanocny – msze jak w każdą niedzielę. Różaniec o godz. 15.30.

We wszystkich nabożeństwach możemy uczestniczyć przez Internet

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w wersji elektronicznej – e.gosc.pl

5. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitego Bożego błog. wszelkich darów, szczególnie zdrowia, i opieki Waszych świętych Patronów.