Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020r.

11/04/2020 21:01

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne rodzinom Państwa Kołdejów, Kuczyńskich, Piotrowskich i Pawlików, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Gorące Bóg zapłać.  Na przyszłą niedzielę bardzo proszę  o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Zwolskich, Śmietanków, Popisów i Kamińskich.

2. Bardzo gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali dekorację na Triduum Paschalne, za sam wyjątkowy pomysł, piękne wykonanie i wystrojenie kościoła. Bóg zapłać.

3. Dziękuję również tym, dzięki którym mogliśmy przeżyć Liturgię Triduum Paschalnego : Panu Organiście, któremu wytrwale pomagała Ania, przedstawicielom ministrantów : Mikołajowi, Jakubowi i Piotrowi. Wszystkim bardzo gorąco dziękuję. Nagroda będzie gdy otworzą pizzerie i będziemy mogli się spotkać.

4. Dziękuję za wszelką życzliwość wobec parafii, nas kapłanów i za ofiary które składacie do koszyczka jak i za te, które wpłacacie na konto parafialne. Bardzo dziękuję.

5. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Czyli osiem dni, które wspominają dzień Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego względu w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma postu.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i popołudniu o godz. 16.00.

7. Oktawę zakończymy za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O to aby tą  niedzielę ogłosić Niedzielą Miłosierdzia, prosił Pan Jezus św. Faustynę.  Dlatego tego dnia o godz. 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, do godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego wysłuchamy fragmentów Dzienniczka św. Faustyny.

8. Z oczywistych względów wyjazd do Oświęcimia i Wadowic jest przesunięty, wstępnie na koniec lipca. Gdyby ktoś się chciał wypisać to trzeba to zgłosić.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś w wersji papierowej, a w nim wszystko o tych największych i najważniejszych świętach Wielkanocnych. Proszę zabrać do domu również książki o kard. Wyszyńskim i o Fatimie, a dzieciom wziąć numer Małego Gościa Niedzielnego.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia, obfitych łask Bożych, zdrowia szczególnie i opieki Waszych świętych Patronów.

11. Życzenia świąteczne w imieniu ks. Darka i swoim.