NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTNIA – 9 kwietnia 2023r.

09/04/2023 22:19

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Różańskich i Krawczyków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Jędrów i Krakowiaków.

2. Dziękuję rodzinie Państwa Paduchów za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.

3. Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Triduum Paschalnym. To piękny przykład Waszej głębokiej wiary. Jak również ogromne podziękowanie, tym którzy pomogli nam te najważniejsze dni tak cudownie przeżyć: naszym niezawodnym i bardzo pięknie służącym ministrantom, i naszej wspaniałej scholii, na czele z Panem Tomkiem, Panu Mirkowi Traczykowi za przygotowanie ogniska, a rodzinie Państwa Karasiów za przygotowane wody, która została wczoraj poświęcona i można ją sobie zabierać do domu. Wszystkim jeszcze raz gorące Bóg zapłać.

4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocy Msze Święte w naszej parafii jak w niedziele: 8:00, 10:00, 12:00 i 16:00. Taca jutro będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej odmawiając codziennie, zaczęliśmy w Wielki Piątek, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o godz. 15:00. Zapraszam każdego dnia na wspólną modlitwę, którą nazywamy Nowenną, ponieważ trwa ona dziewięć dni.

6. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Caritas Diecezji Radomskiej. To jest również Jej święto patronalne.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej troski i miłości oraz opieki Waszych świętych Patronów.