V niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023r.

07/05/2023 22:30

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Prykowskich, Kowalików i Wójcików, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni piątkowych Nowożeńców.

2. Bardzo dziękuję za ofiary na tacę złożone: w niedzielę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, oraz w Uroczystość Królowej Polski na II Festyn Rodzinny – Pomagamy Marcelowi. Gdyby ktoś chciał się jeszcze dołączyć, bo może nie wiedział, czy wyjechał, to ma taką możliwość: z tyłu stoi puszka i tam można wrzucać ofiary właśnie na ten cel. Oczywiście zapraszamy sponsorów do wsparcia naszego Gwarantujemy dobrą zabawę, oczywiście reklamę i modlitwę w intencji sponsorów i ofiarodawców.

3. Przypominamy i zapraszamy młodzież od klasy siódmej szkoły podstawowej, ze szkół średnich i studentów na pierwsze spotkanie Grupy Kolbe Young, dziś o godz. 17:00. Zachęcajcie się i zapraszajcie nawzajem min. w mediach społecznościowych.

4. Nabożeństwo Majowe dziś o godz. 15:30 a na tygodniu o godz. 17:30.

5. Jutro, 8 maja, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, zamordowanego przez króla Bolesława Śmiałego.

6. W sobotę, 13 maja, kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18:00, następnie odmówimy Różaniec w różnych językach, tak jak to jest codziennie w Fatimie, a na koniec odśpiewamy Litanie Loretańską.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. bardzo aktualny artykuł, w którym autorzy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie: czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najlepsze życzenia obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski, oraz opieki Waszych świętych Patronów.