XII niedziela zwykła – 23 czerwca 2024r.

23/06/2024 19:23

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na swój ślub a nam na niedzielę wczorajszym Nowożeńcom. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Cieślików, Górników i Majdaków.

2. Jutro dzieci i młodzież wyjeżdżają na kolonie „Wakacje z Panem Bogiem” w W związku z tym będą mnie zastępowali księża ze Świętego Krzyża: w tym tygodniu ks. Tomasz Pastuszka, a w przyszłym ks. Adam Głuszek. Dlatego Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane o godz. 15:40 a Msza Święta o godz. 16:00. Jeśliby wynikły jakieś sprawy nadzwyczajne proszę się kontaktować z księżmi. Nr telefonów są następujące: ks. Tomek: 601770262, ks. Adam: 662077222. Dziękujemy za wyrozumiałość.

3. W tym tygodniu, w sobotę, wypada Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msza Święta o godz. 16:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Świętopietrze, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Przypominam, że 24 lipca, w środę, wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy i do Gidl. Są jeszcze wolne miejsca.

5. Dzieciom, Młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku i spokojnych, bezpiecznych wakacji.

6. Ogłoszenie społeczne, bardzo ważne: ruszyło głosownie na budżet obywatelski, a wśród spraw jest też nasza: na zakup i zainstalowanie klimatyzacji w naszej szkole – która jest naprawdę niezbędna. Każdy może głosować, kto jest mieszkańcem naszej Gminy. Bardzo Was proszę o każdy głos w tej sprawie. Jeśli starsi nie wiedzą jak to zrobić to poproście Waszych wnuków, oni to zrobią w Waszym imieniu w ciągu paru sekund.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. króciutko o naszym Festynie, oraz obszerny artykuł o Chorwacji – tam gdzie my ostatnio pielgrzymowaliśmy. Są też Misyjne Drogi – proszę zabierać za darmo i czytać – jeden artykuł na tydzień.

Intencje Mszy Świętej od 24 do 30 czerwca 2024r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 24 czerwca
16:00+ Sylwestra Radzikowskiego
Wtorek 25 czerwca
16:00+ Reginę Jakubowską w 1 rocz. śm. – od córki Henryki z Mężem i Rodziną
Środa 26 czerwca
16:00+ Stanisławę Różańska – od ucz. pog.
Czwartek 27 czerwca
16:00+ Antoniego Szczypiora – od ucz. pog.
Piątek 28 czerwca
16:00+ Mariana Tokarczyka – od Elżbiety i Wiesława Pierzchałów
Sobota 29 czerwca
15:15Dzięk. – błag. w 50 rocz. śl. Grażyny i Henryka
16:00+ Antoniego Szczypiora – od. ucz. pog.
NIEDZIELA 30 czerwca
8:00+ Krystynę, Władysława Jurgowskich, Zuzannę, Władysława Stąporów
10:00Dzięk. – błag. w 30 rocz. śl. Anny i Zbigniewa Milcuszków
12:00+ Stefana, Katarzynę, Barbarę, Jana Cichońskich
16:00+ Bronisława, Mariannę Bogackich, zm. z rodz. Bogackich, Krekorów, Sekułów

9. Solenizantom i Jubilatom, szczególnie naszym Ojcom, najpiękniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, Jego Ojcowskiej miłości i troski, oraz opieki Waszych świętych Patronów.