XIII niedziela zwykła – 4 września 2022r.

04/09/2022 12:01

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i uporządkowanie terenu wokół masztów Rodzinom, które mieszkają przy Drodze do BAKOMY, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę, na przyszłą i na swój ślub bardzo proszę o posprzątanie świątyni sobotnich Nowożeńców.

2. Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i nauczycielach, by mogli bezpiecznie i z wielkim zapałem zdobywać mądrość i pracować nad swoim charakterem.

3. W tym tygodniu w piątek Msze Święte będą odprawione o godz. 15:30 i 16:00, a w sobotę o godz. 15:00, 15:30 i ślubna o 16:00. Niedziela oczywiście bez zmian.

4. Przypominam, że jest już zeszyt z intencjami na przyszły rok i zachęcam również, żeby zamawiać Mszę Święte nie tylko w niedzielę. Warto wyrabiać w sobie praktykę uczęszczania na Eucharystię w zwykły dzień, nie tylko wtedy kiedy mamy zamówioną intencje. To jest bardzo piękna i ważna pobożność Eucharystyczna.

5. W każdą niedzielę przed Mszą o godz. 16:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, będzie możliwość, do czego bardzo zachęcam, osobistej adoracji, zakończonej wspólną modlitwą.

6. Natomiast w każda trzecią niedzielę miesiąca po wypominkach o godz.7:30 będziemy śpiewać Godzinki ku Najświętszej Maryi Pannie.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. warto przeczytać o mało znanym a dziś beatyfikowanym  papieżu Janie Pawle I, którego pontyfikat trwał 30 dni, przed wyborem kard. Wojtyły na Jego Następcę.

9. Solenizantom i Jubilatom najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.