XIX niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022r.

07/08/2022 22:51

1. Dziękuję za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i na swój ślub piątkowym Nowożeńcom. Na przyszłą niedzielę i jednocześnie na nasz parafialny odpust bardzo proszę o posprzątanie kościoła rodziny Państwa Gniwków, Dróżdż i Kowalczyków.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przezywali: w poniedziałek św. Dominiki – założyciela zakonu Dominikanów, to ten również od którego pochodzi Różaniec, we wtorek św. Teresę Benedyktę od Krzyża – to nawrócona żydówka, filozof, Zakonnica zamordowana w Oświęcimiu, jest Patronką Europy, we wtorek św. Wawrzyńca – diakona i męczennika pierwszych wieków chrześcijaństwa, a w czwartek św. Klary – Przyjaciółki św. Franciszka z Asyżu.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, będziemy przeżywali nasz parafialny odpust w 81 rocznicę męczeńskiej śmierci w Oświęcimiu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Homilię tego dnia wygłosi Marcin Rogala – pracownik naszej Diecezjalnej Kurii. Uroczysta Suma o godz. 12:00. Nasze świętowanie rozpoczniemy w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 19:00 Mszą Świętą na naszym parafialnym cmentarzu za zmarłych parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

4. Bardzo serdecznie pozdrawiają pielgrzymi udający się na Jasną Górę. Polecają się Waszej modlitwie pamiętając o modlitwie za naszą całą parafię i Jej sympatyków.

5. W związku z pielgrzymką Msza na tygodniu, od poniedziałku do piątku, będzie odprawiana o 15:45, a w sobotę o 19:00 na cmentarzu.

6. Zachęcamy do lektury wakacyjnego Gościa Niedzielnego.

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.