XVI niedziela zwykła – 17 lipca 2022r.

17/07/2022 21:22

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i swój ślub wczorajszym Nowożeńcom. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Krekorów.

2. Jeszcze dwie Rodziny złożyły bezimienne ofiary na organy, Gorące Bóg zapłać.

3. Jak już pewnie niektórzy wiedzą w poniedziałek wieczorem na naszym parafialnym cmentarzu zapalił się kontener ze śmieciami. Prawdopodobnie ktoś przez przypadek wrzucił tlący się jeszcze wkład. Bardzo proszę zwracać dokładnie uwagę na to w jakim stanie wrzucamy śmiecie. Jednocześnie bardzo dziękuję Państwu Marcie i Arkadiuszowi Janeczkom, którzy ten pożar zauważyli i właściwie zareagowali dzwoniąc do Straży Pożarnej, która z kolei bardzo szybko przyjechała i ugasiła palące się śmiecie w kontenerze. Dziękuję Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kozienic za pomoc w ugaszeniu i uporządkowaniu wszystkiego po pożarze. A my Kochani bądźmy bardziej ostrożni w przyszłości.

4. W środę, 20 lipca, wyjeżdżamy do Energylandii, bardzo wcześnie bo już o godz. 4:00, powrót mniej więcej ok. godz. 23:00.

5. W przyszłą niedziele, z tej okazji, że rozpoczniemy Tydzień Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie wszelkiego rodzaju pojazdów, którymi poruszamy się po drogach, ale i tych, które służą nam do pracy. Ofiary które z tej okazji złożymy do puszki, będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy, o które dba MIVA POLSKA.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. o tym skąd się wziął zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21:00.

7. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.