XVI niedziela zwykła – 21 lipca 2024r.

21/07/2024 20:52

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Vardanjan i Krakowiaków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Krawczyków, Wojciechowskich i Majewskich.

2. Wycieczka dzieci i młodzieży do Energylandii była bardzo udana. Dziękujemy za Wasze modlitwy. Każde dzieło, nawet najdrobniejsze, trzeba omodlić i wtedy wszystko jest w rękach Bożej Opatrzności.

3. Dziś nasza Fundacja organizuje Piknik Rodzinny „PIANA PARTY” podczas którego będą zbierane środki na leczenie ciężko chorego Stasia z Łuczynowa. U którego, w kwietniu zdiagnozowano nowotwór złośliwy podstawy czaszki. Zbiórka jest bardzo pilna, ponieważ na początku sierpnia Stasiu musi zacząć leczenie w Essen a jego koszt na ten moment to 400 tyś. zł. Fundacja Kolbe, Kolbe Young, Garden Party oraz Ludzie Fundacji przygotowali wiele atrakcji: piana pary, dmuchańce, animacje dla dzieci, koncert na żywo zespołu Skok w bok, zakręcane ziemniaki, kiełbaski z ogniska i wiele innych. Zapraszamy do Garden Party w Nowinach, obok Dino.

4. Rozpoczęliśmy Tydzień św. Krzysztofa, podczas którego będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg, mórz i powietrza. Dziś po każdej Mszy Świętej poświęcenie wszelkiego rodzaju pojazdów, ofiary, które złożymy do puszki będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy, którymi zajmuje się MIVA Polska.

5. W środę, o godz. 6:00 wyruszamy na pielgrzymkę do Częstochowy i do Gidl. Koszt wynosi 70 zł.

6. Informacja o Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę…..

7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ufundowanie przez naszą parafię obiadu dla pielgrzymów wędrujących pieszo na Jasną Górę.

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali bardzo popularnych świętych: jutro św. Marię Magdalenę, z której Jezus wyrzucił złe duchy, w czwartek: św. Jakuba – Apostoła i św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących, a w piątek: św. Joachima i Annę – Rodziców Maryi.

9. Dziś o godz. 15:30, osobista adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. o tym, jak Gazeta Wyborcza od wielu lat walczy z religią w szkole, oraz o jedynym w Polsce Bractwie św. Marii Magdaleny działającym pod Krakowem, a w wakacyjnym cyklu o niezwykłym sanktuarium maryjnym w Montserat w Hiszpanii.

Intencje Mszy Świętejod 22 do 28 lipca 2024r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 22 lipca
18:00+ Zofię Jędrzejczuk w 23 r. śm., zm. z rodz. Jędrzejczuków, Kociołków i Karasiów
Wtorek 23 lipca
18:00+ Stanisławę Różańską – od ucz. pog.
Środa 24 lipca
Msza Święta na Jasnej Górze
Czwartek 25 lipca
7:00+ Antoniego Szczypiora – od ucz. pog.
Piątek 26 lipca
18:00+ Stanisławę, Adama Zawodników, Jana, Stefanię Krakowiaków, zm. z rodz. Zawodników i Krakowiaków
Sobota 27 lipca
18:00+ Stanisławę Różańską – od ucz. pog.
NIEDZIELA 28 lipca
8:00+ Kazimierza, Edwarda Majdaków
10:00Za parafian
12:00+ Stefanię, Władysława Woźniaków, Józefa, Juliannę, Henryka Zaporów, Mariannę Kowalczyk
16:00+ Hannę, Zbigniewa, Tadeusza Dróżdż

12. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i troski, oraz opieki Waszych świętych Patronów.