XXI niedziela zwykła – 21 sierpnia 2022r.

21/08/2022 22:16

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę sobotnim Nowożeńcom, na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni sobotnich Nowożeńców.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali: w środę 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, który był jednym z Dwunastu Apostołów Pana Jezusa, odpust w Brzózie, natomiast w piątek, 26 sierpnia, Uroczystość M. B. Częstochowskiej, dlatego że jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W czwartek, 25 sierpnia, o godz. 12:00, będzie odbiór elektrośmieci, dlatego jeśli komuś takowe zalegają w domu to bardzo proszę o przyniesienie i złożenie w jednym miejscu na placu kościelnym. Uzyskany dochód z rozbiórki elektro-śmieci będzie przeznaczony na misje.

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. wywiad z księdzem, który przeżył wypadek w Chorwacji, oraz smaki duchowe i kulinarne Podlasia.

6. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.