XXII niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022r.

28/08/2022 22:21

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i swój ślub wczorajszym Nowożeńcom, na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Drogi do BAKOMY. I jeszcze mam serdeczną prośbę i zaproszenie: o wyplewienie chwastów, które rosną przy tujach, wokół masztów, nie można ich spryskać jakąś substancją, ponieważ można wtedy zniszczyć tuje. Dlatego zapraszam chętnych do pomocy w sobotę na godzinę 9:00. Im będzie nas więcej tym szybciej zrobimy zaplanowaną pracę.

2. Bardzo dziękuję Mirosławowi Traczykowi za skoszenie trawy wokół kapliczki.

3. W czwartek, 1 września, rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 8:00. Natomiast spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w środę od godz. 17:00 do 18:00.

4. Od jutra będzie można zgłaszać intencje Mszy Świętej na 2023 rok.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek miesiąca, Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii o godz. 18:00, na którą zapraszam ministrantów i scholanki na czele z Panem Tomkiem, pierwszy piątek miesiąca, do chorych pojadę o godz. 9:00, spowiedź pierwszo piątkowa i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30 do 18:00 i pierwsza sobota miesiąca, Msza Święta dla Kółek Żywego Różańca o 18:00.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi i świętych, a w Małym Gościu Niedzielnym zakładka-spinacz, np. do książki, oraz o ministranckich wspomnieniach znanego dziennikarza Krzysztofa Ziemca.

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i troski, oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.