XXIX niedziela zwykła – 20 października 2024r.

20/10/2024 20:04

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Furgów, Skwirów, Pyców i Łubianków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą niedzielę bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny mieszkające w blokach po jednostce.

2. Dziękujemy z ks. Darkiem za ofiary z ubiegłej niedzieli na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2500 zł.

3. Liczenie wiernych obecnych na Mszy Świętej, w ubiegłą niedzielę, wykazało, że frekwencja wyniosła 46%. To wyżej niż średnia krajowa, ona wnosi poniżej 30%. Jest nieźle ale cudownie to nie jest.

4. Można już zgłaszać zmarłych na wypominki roczne, półrocze i jednorazowe. Tylko przez modlitwę możemy pomóc naszym zmarłych, jeśli takowej pomocy potrzebują. Innej drogi nie ma. Z tyłu są karteczki, na których możemy wypisywać zmarłych w wypominkach jednorazowych. Będziemy się za nich modlić w Tygodniu Zaduszkowych od 1 do 8 listopada.

5. Zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe, w niedzielę o godz. 15:15, a na tygodniu o godz. 17:15.

6. Organizuje się jeszcze jedno Koło Różańcowe: Rodzice modlą się za swoje dzieci. Jest jeszcze kilka wolnych Tajemnic różańcowych.

7. Rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel.

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominali, we wtorek św. Jana Pawła II.

9. W Święto Niepodległości będziemy gościli zespół: Sezon na czereśnie. To jest profesjonalny zespół religijny. I gdyby Ktoś zechciał zostać Mecenasem Kultury i wesprzeć finansowo ten pomysł to zachęcam i zapraszam do współpracy. A wszystkich zachęcam już dziś aby pomyśleli na ciastem w kolorach biało czerwonych. Niech to będzie piękne, patriotyczne i religijne

Intencje Mszy Świętej od 21 do 27 października 2024r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 21 października
16:45+ Mieczysława Żaka – od rodz. Gugałów
18:00Greg. (20) + Leokadię Smolarczyk
Wtorek 22 października
18:00Greg. (21) + Leokadię Smolarczyk
Środa 23 października
18:00Greg. (22) + Leokadię Smolarczyk
Czwartek 24 października
16:45Greg. (23) + Leokadię Smolarczyk
18:00+ Tadeusza Wąsika w 1 rocz. śm.
Piątek 25 października
16:45Greg. (24) + Leokadię Smolarczyk
18:00+ Sławomira Króla w 11 rocz. śm.
Sobota 26 października
16:45Greg. (25) + Leokadię Smolarczyk
18:00+ Stanisławę, Stanisława Kamińskich, Alicję Kamińską-Szymczuk
NIEDZIELA 27 października
8:00+ Mariannę, Stefana, Józefa, Mariana Żaków
10:00Dzięk. – błag. w 17 rocz. śl. Marty i Arkadiusza Janeczków
12:00+ Leokadię w 18 rocz. śm., Stanisława Kuśmierczyków, zm. z rodz. Kuśmierczyków i Mazurów
16:00+ Dorotę Traczyk, Jana, Janusza Traczyków
16:00Greg. (26) + Leokadię Smolarczyk

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim o życiu i nauczaniu . ks. Jerzego Popiełuszki, oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła. Wczoraj minęła 40 rocz. Jego męczeńskiej śmierci.

12. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.